Радник міністерки охорони здоров’я Олександр Чумак розповів про своє ставлення до легалізації медичного канабісу в Україні.

«Це лікарський засіб. Такий самий, як інші: з доведеною ефективністю, контролем якості, усім. Я за розширення лікарських засобів в тому числі з вмістом канабісу, морфіном, кодеїном і так далі», — сказав він в інтерв'ю «Українській правді».

Він розповів, що для легалізації препаратів з вмістом медичного канабісу, країні нічого серйозного робити не потрібно. 

«Потрібно, щоб діюча речовина з однієї таблиці 1.2 перейшла в таблицю жорстко контрольованих, і все, з цього моменту відкривається можливість реєстрації таких лікарських засобів», — пояснив радник очільниці МОЗ.

Раніше міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що питання медичного канабісу потребує додаткового обговорення і можливо в майбутньому народні депутати із фракції «Слуга народу» запропонують новий законопроєкт щодо легалізації марихуани у медичних цілях.

Раніше колишня виконувачка обов'язків міністерки охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заблокував перенесення канабісу з категорії наркотиків, обіг яких заборонений, до категорії речовин, обіг яких обмежений. За її словами, МОЗ двічі намагався внести зміни до зазначеної постанови, і двічі МВС блокували ухвалення цього рішення. Там пояснювали, що для віднесення канабісу в категорію наркотиків з обмеженим обігом нібито необхідні зміни до Кримінального кодексу.

Поділитись: