Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон під час візиту до Києва провів зустріч з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Данилюком, під час якої обговорювали захист промисловості від недобросовісної економічної поведінки Китаю.

Про це повідомляє прес-служба посольства США в Україні.

«Посол Болтон обговорив те, як Сполучені Штати можуть підтримувати зусилля України з більш тісної інтеграції до євроатлантичного співтовариства та захисту промисловості від ризиків недобросовісної економічної поведінки Китаю», — йдеться у повідомленні посольства.

Там також зазначають, що під час зустрічі Данилюк розповів Болтону про прогрес України у реформуванні безпекового сектору.

Напередодні стало відомо, що Болтон збирається відвідати Україну. Американське видання The Wall Street Journal писало, що Болтон приїде у Київ і намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії «Мотор-Січ» китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation. На думку американської сторони, продаж цього заводу як одного з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості у рази підвищить оборонні спроможності Китаю.

Наразі угода з продажу контрольного пакету акцій «Мотор-Січі» вже підписана, проте її ще має схвалити Антимонопольний комітет.

У липні журналісти Bihus.Infо з'ясували, що підприємство «Мотор Січ» попри заборону експорту військової техніки в Росію, продовжує співпрацювати з російською армією та спецслужбами, зокрема на території анексованого Криму.

Після цього розслідування за компанію взялася Служба безпеки України.

Президент «Мотор Січі» — В'ячеслав Богуслаєв — герой України, народний депутат 5-го6-го7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218 авіаремонтний завод.

Поділитись: