Екс-міністр фінансів, а нині радник кандидата і президенти Володимира Зеленського Олександр Данилюк заявив, що не бачить необхідності в незалежному аудиті Національного банку України. Про це Данилюк повідомив в ефірі телеканалу ICTV, опонуючи президентові Петру Порошенку.

За словами представника Зеленського, НБУ за останні роки став значно більш незалежним, та в площині оцінки його діяльності слід керуватися виключно законом. «Мені складно коментувати це питання, але все має відбутися за законом», — відзначив Данилюк.

Раніше у штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту реформ банківського сектору, на підставі якого мають ухвалити рішення щодо кадрової політики.

Про це заявив спікер передвиборчого штабу кандидата у президенти України Володимира Зеленського Дмитро Разумков під час форуму у Києві.

«Якщо ми говоримо про Національний банк, спочатку потрібно провести аудит того, що було зроблено, і тих реформ — чи того, що називається реформами — та зрозуміти, хто за що повинен бути нагороджений або, можливо, не дуже нагородженим», — повідомив Разумков.

Зазначимо, що кандидатуру на пост голови Національного банку України вносить президент. Національний банк є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Напередодні у штабі кандидата у президенти Володимира Зеленського заявили про необхідність проведення аудиту Нацбанку перед проведенням подальшої кадрової політики.

Водночас 15 березня чинний президент України Петро Порошенко заявив, що рішення суду щодо «незаконності» націоналізації ПриватБанку може бути «ударом по майбутній співпраці України з МВФ».

Національний банк — є незалежним інститутом, що здійснює державний нагляд у банківській сфері, а також відповідає за монетарну політику (інфляцію та стабільність гривні).

Поділитись: