Raiffeisen заявляє, що планує продаж або відокремлення російського бізнесу

Банківська група Raiffeisen Bank International (RBI) заявила, що займатиметься угодами, які передбачають продаж або відокремлення російського бізнесу компанії.

Про це йдеться на сайті Raiffeisen.

Група запевняє, що розуміє гостру потребу в ухваленні рішення та вже раніше оцінювала варіант із виходом з російського «Райффайзенбанку». Також компанія каже, що вже зменшила свою активність у росії, зокрема скоротила позики тамтешнім клієнтам.

RBI стверджує, що зобов'язується й надалі зменшувати свою російську активність. Водночас компанія продовжить деякі банківські операції в росії згідно з умовами своєї банківської ліцензії та підтримуватиме своїх клієнтів.

Що передувало?

Напередодні Австрійська асоціація інвесторів закликала керівництво Raiffeisen Bank International зробити чіткі заяви щодо свого російського бізнесу, пише «Укрінформ» із посиланням на APA. Там наголосили, що невизначеність банку ставить його в «дедалі небезпечніший для репутації кут».

«Правління RBI має чітко сформулювати стратегію щодо росії на річних зборах акціонерів: або "вихід" із рф на прийнятних для акціонерів умовах, або "залишитися і пояснити"», — зазначив голова правління асоціації інвесторів Флоріан Бекерманн.

А 23 березня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення агентство ухвалило за продовження роботи компанії в росії та офіційне визнання так званих «Л/ДНР» через своє представництво у рф.

За даними НАЗК, банк «на 200% скористався санкціями», що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Через це він отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет росії своїми податками.

Так, до російського бюджету 2022 року банк заплатив у 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік. російський підрозділ Raiffeisen Bank, за даними НАЗК, сплатив до бюджету рф 559 мільйонів євро.

«Це дорівнює вартості близько 95 ракет "Калібр", якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста», — зазначає агентство.

Усі компанії, включені до переліку міжнародних спонсорів війни, вносять до бази даних World-Check — бази даних осіб і організацій із підвищеним ризиком, яку використовують в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.