Starship — прототип ракети-носія компанії SpaceX — успішно піднявся в повітря на 150 метрів і приземлився вниз. Цей «стрибок» — п’яте (і перше успішне) випробування прототипу, який Ілон Маск планує використовувати для запуску космічних місій на Марс і Місяць.

Про це повідомляє спеціалізований ресурс Spaceflight Now, який транслював випробування Starship SN5 у прямому етері.

Запуск ракети відбувся о 02:57 за Києвом із селища Бока-Чика у штаті Техас, де розташований майданчик SpaceX для експериментальних запусків. Увесь політ тривав близько 45 секунд, після чого Starship приземлився на спеціально підготовлену платформу.

Засновник і власник SpaceX Ілон Маск написав у Twitter: «Марс усе реальніше. Прогрес прискорюється». Раніше він говорив, що перші космічні випробування ракети мають відбутися вже у 2021 році.

Саме ракета-носій Starship має стати однією з тих, хто до 2022 року доправить на поверхню Місяця «першу жінку і наступних чоловіків» у межах програми «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA).

Starship — надважка ракета-носій, яка в перспективі має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, які використовуються зараз. Обидві ступені Starship багаторазові, а у другу інтегрований космічний корабель, тому її планують використовувати для пілотованих місій, зокрема і для польотів на Місяць та Марс.

Попередні чотири прототипи Starship вибухали під час випробувань — у листопаді 2019 року і в лютому, квітні й травні 2020-го.

2 серпня на Землі приводнилися астронавти Роберт Бенкен і Дуґлас Гарлі, які успішно дісталися Міжнародної космічної станції на борту комерційного пілотованого космічного апарату Crew Dragon компанії SpaceX.

Це перше за 45 років приводнення, що відбулося з людьми на борту, і перший в історії успішний пілотований космічний політ на апараті, створеному приватною компанією.

Поділитись: