Ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX перед запуском військового супутника Південної Кореї ANASIS-II на мисі Канаверал, штат Флорида, США, 20 липня 2020 року
Фото:

Ben Cooper/Twitter

Ракета Falcon 9 компанії Ілона Маска SpaceX вивела на орбіту військовий супутник Південної Кореї ANASIS-II. Перший ступінь цієї ж ракети 30 травня брав участь у космічній місії із запуску Crew Dragon — першого в історії комерційного пілотованого апарату тієї ж SpaceX.

Запуск відбувся о 00:30 за київським часом 21 липня зі стартового комплексу SLC-40 мису Канаверал, що у штаті Флорида.

Місія побила рекорд із найшвидшого повторного використання ракети-носія, який раніше встановив той же SpaceX у 2019 році — під час п’ятого запуску місії Starlink. Нагадаємо, це проєкт Ілона Маска зі створення загальнодоступної мережі інтернет по всій планеті.

Крім того, запуск ANASIS-II побив ще один «космічний рекорд» — найшвидше повторне використання ракети для орбітального запуску. Попередній рекорд встановив ще в 1985 році космічний шатл Atlantis: він здійснив два орбітальних запуски з перервою в 54 дні, 9 годин і 14 хвилин.

Falcon 9 перевершив результат Atlantis на три дні: між запуском Crew Dragon і ANASIS-II минув 51 день.

ANASIS-II (Army/Navy/Air Force Satellite Information System 2) — це перший південнокорейський супутник, який використовуватиметься для забезпечення військового зв’язку. Він доповнить інший космічний апарат Сеула — ANASIS-I, який перебуває на земній орбіті з 2006 року.

Запуск супутника планувався на 14 липня, але був відкладений через проблеми з Falcon 9 — їх SpaceX оперативно усунула, запевнили в компанії. Через військовий характер місії подробиці устрою ANASIS-II не розголошуються. Його створили на замовлення Південної Кореї американські компанії Lockheed Martin та Airbus.

30 травня космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX успішно вирушив у космос із Космічного центру імені Кеннеді. Вперше в історії астронавти — Роберт Денкен і Дуґлас Гарлі — полетіли в космос на кораблі, збудованому приватною компанією. 31 травня американські астронавти перейшли на борт Міжнародної космічної станції.

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) попередньо планує повертати Crew Dragon із екіпажем 2 серпня.

Поділитись: