Ракета у Польщі, новий рух Медведчука у росії та «історичне рішення» ПАРЄ: головне за день 27 квітня
На півночі Польщі знайшли уламки, ймовірно, ракети із російськими написами. Віктор Медведчук створив у росії політичний рух «Другая Украина». ПАРЄ визнала, що депортація українських дітей є геноцидом. Зібрали головні новини за день 27 квітня.
Ракета у Польщі
На півночі Польщі знайшли уламки невпізнаного військового об'єкта. За даними ЗМІ, це залишки ракети «повітря-земля». Невідомо, який час вона лежала в лісі: кілька днів чи кілька тижнів.
Як зазначається, на уламках знайшли написи російською мовою. А у ракеті була відсутня бойова частина.
Журналіст польського видання RMF FM Кшиштоф Засада неофіційно з'ясував, що ракета опинилася у лісі не внаслідок обстрілу з-за кордону, це можуть бути уламки польської військової техніки.
Новий «рух» Медведчука
Наближений до президента рф путіна Віктор Медведчук, якого в Україні звинувачують у державній зраді, після обміну у росію взамін на українських військових почав там збирати політичний рух «Другая Украина».
За даними «Схем», офіційно «Другая Украина» не зареєстрована ні в Україні, ні в рф як політична партія, громадська організація чи інтелектуальна власність. Попри це до руху долучаються втікачі з українським громадянством. Є ті, хто фігурував в Україні у кримінальних провадженнях, що стосувалися сепаратизму та держзради, але не отримав покарання. Декого розшукують українські спецслужби.
Ексміністр освіти Табачник балотується в «депутати» окупантів
Колишній міністр освіти Дмитро Табачник балотується в місцеві «депутати» на окупованій території Запорізької області. На сайті російської партії влади «Єдина росія» зазначено, що Табачник є «радником» так званого очільника окупаційної адміністрації захопленої частини Запорізької області. Вказаний Табачник як безпартійний.
ПАРЄ визнала, що депортація українських дітей є геноцидом
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) у своїй резолюції зазначила, що примусове передання українських дітей до росії є злочином геноциду.

За словами українських представників, в резолюції ПАРЄ вперше згадується термін «геноцид» щодо дій рф в офіційному документі такого рівня. Не всі члени ПАРЄ є країнами, які ратифікували Римський статут, за яким видали ордер на арешт путіна. Тож ухвалення цієї резолюції розширює коло країн, де путін офіційно вважається підозрюваним у воєнних злочинах.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що це рішення суттєво допоможе глобальній роботі з притягнення росії та її посадовців, включно з путіним, до відповідальності саме за геноцидну політику проти України.
путін дозволив депортувати українців із захоплених земель
Президент росії володимир путін підписав указ щодо можливої депортації жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства рф та «створюють загрозу її національній безпеці».
Указ стосується жителів тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, зокрема тих, які виїхали до рф, але хочуть зберегти своє українське громадянство.
Другий дивізіон Patriot уже в роботі
Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що вже другий дивізіон американського зенітно-ракетного комплексу Patriot у роботі.
«Кажуть є заборона Генштабу "селфитись" на фоні техніки! Вибачте, не втримався! Посилюємо ППО! Наближаємо перемогу!» — написав він.

Інші новини:
- У Великій Британії зареєстрували фірму на ім'я колаборанта Сальдо, коли він уже був під санкціями — ЗМІ.
- Від російських і білоруських спортсменів для повернення до міжнародних змагань не вимагатимуть засудження війни.
- росія облаштувала бойові позиції на дахах реакторів Запорізької АЕС — британська розвідка.
- Нацгвардієць США, якого підозрюють у масштабному витоку секретних документів Пентагону, незабаром постане перед судом. Прокуратура проситиме залишити його під вартою через ризик загрози національній безпеці.
- Голова НБУ Андрій Пишний заявив, що рішення про повернення доплат військовим не допомагають Україні в перемовинах з міжнародними партнерами, зокрема МВФ.
- 26 квітня російські окупанти обстріляли на Херсонщині італійського журналіста Коррадо Зуніно та його помічника-фіксера з України Богдана Бітіка. Кореспондент з Італії отримав поранення та був госпіталізований, українець загинув на місці.
- Поділитися: