Рішення про доплати військовим суттєво підважить домовленості за меморандумом з МВФ — голова Нацбанку

Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив, що рішення про повернення додаткових виплат у 30 тисяч гривень військовим не допомагають Україні в перемовинах з міжнародними партнерами, зокрема МВФ.
Про це він сказав на пресбрифінгу 27 квітня.
«Подібного роду рішення не надає позитивної конотації в наших розмовах з міжнародними партнерами. Власне через це всі — стейкхолдери й учасники перемовного процесу — сьогодні розуміють, що реалізація цього рішення достатньо суттєво підважить в цьому випадку домовленості за меморандумом з МВФ», — сказав Пишний.
Утім, глава Нацбанку наголосив, що поки це рішення не реалізоване.
«Наскільки я знаю, там відбувається певний юридичний процес. У якому вигляді та що саме у результаті буде ухвалено — я думаю, нам треба взяти небагато часу, декілька тижнів, і ми зрештою побачимо. І вже від того результату далі будемо виходити. Наразі ми залишаємося прихильними саме того сценарію і тих домовленостей, які були закріплені на рівні меморандуму з МВФ», — сказав Пишний.
Що передувало?
10 квітня Верховна Рада підтримала повернення на час воєнного стану 30 тисяч гривень доплат для військових. Рішення ухвалили після того, як почав діяти новий порядок виплат додаткової грошової винагороди військовим та співробітникам системи МВС: вони залежатимуть від того, чи перебуває військовий у тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій. Детальніше про нові виплати військовим читайте тут.
Утім, журналісти BBC отримали документ Генштабу ЗСУ, який свідчить про те, що українське командування не визнає зонами бойових дій низку територій, де бойові дії фактично відбуваються. Це може вплинути й на виплати військовослужбовцям, які там перебувають.
Депутати підтримали поправку, за якою на період воєнного стану додаткові 30 тисяч гривень щомісячно виплачуються військовим та поліцейським незалежно від того, які завдання покладені на них та в яких районах вони проходять службу.
Депутат Дмитро Разумков заявив, що повернення виплат буде коштом обмеження зарплат високопосадовців. Згідно з поправкою, з квітня 2023-го та до завершення воєнного стану їх зарплата не може перевищувати 67 тисяч гривень.
Проте народний депутат Ярослав Железняк заявив, що обмеження зарплат буде дуже малою економією і для повернення надбавок, скоріш за все, потрібно буде змінювати держбюджет. Він зазначив, що на день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд грн.
Генштаб ЗСУ, своєю чергою, наголосив: зараз доплати нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці. А солдат, який виконує завдання у надскладних умовах, має бути високомотивованим. Там закликали до «справедливої системи виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги у бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям».
- Поділитися: