УКРАЇНА

Рахункова палата: 82% районних бюджетів України дотаційні

8 травня, 2018 17:30
УКРАЇНА/Рахункова палата: 82% районних бюджетів України дотаційні
Зберегти
Вигляд
У 2017 році близько 82% районних бюджетів України були дотаційними.

У 2017 році близько 82% районних бюджетів України були дотаційними.

Такі дані опублікувала Рахункова палата України за результатами аналізу формування та використання міжбюджетних трансфертів.

В Рахунковій палаті констатують, що навіть після проведення реформи міжбюджетних розрахунків в Україні, районні бюджети залишаються найменш фінансово самостійними.

Там також зазначають, що існуюча модель міжбюджетних розрахунків призводить до надмірного вилучення коштів з одних бюджетів та необґрунтованого збільшення підтримки інших.

Ситуація з фінансовим забезпеченням районних бюджетів дещо покращилась, порівняно з 2014 роком, коли 99% всіх районних бюджетів отримували дотації з бюджетів вищих рівнів.

«Аудитори Рахункової палати рекомендують Міністерству фінансів виправити формульну помилку у механізмі вирівнювання та ініціювати перед КМУ та ВРУ внесення відповідних змін до законодавства», — повідомляється на сайті Рахункової палати.

За даними відомства, на сьогодні бюджетів, які отримують базову дотацію більше ніж тих, що навпаки перераховують кошти у інші бюджети.

Напередодні громадська мережа ОПОРА оприлюднила результати дослідження використання субвенцій місцевим бюджетам з державного. Так, у 2017 році депутати та урядовці частіше використовували бюджетний ресурс у передвиборчих та агітаційних цілях.

Пов`язані новини