УКРАЇНА

Депутати та урядовці все частіше використовують субвенції у передвиборчих цілях — ОПОРА

7 травня, 2018 13:17
УКРАЇНА/Депутати та урядовці все частіше використовують субвенції у передвиборчих цілях — ОПОРА
Зберегти
Вигляд
Народні депутати разом з представниками уряду у 2017 році збільшили витрати на державні субвенції регіонам, які використали для впливу на електоральні настрої населення.

Народні депутати разом з представниками уряду у 2017 році збільшили витрати на державні субвенції регіонам, які використали для впливу на електоральні настрої населення.

Про це йдеться у дослідженні громадської мережі ОПОРА.

Субвенції — це форма грошової допомоги місцевим органам влади з боку держави для виконання конкретно визначеної цілі або цілей. Щоразу така грошова допомога закладається в Державний бюджет України, але сума та перелік державних субвенцій із року в рік можуть змінюватися.

В «ОПОРІ» зазначають, що у 2017 році перелік державних субвенцій збільшився більш ніж вдвічі, а їхній середній розмір навпаки зменшився на третину. Зокрема, значно збільшилась кількість субвенцій на закупівлю техніки у школи чи будівництво спортивних майданчиків.

Інфографіка: ОПОРА

«Такі придбання є доволі нелогічними з огляду на комплексний розвиток регіонів, проте вкладаються у логіку боротьби за симпатії виборців з боку чинних депутатів-мажоритарників», — додають в ОПОРІ.

Там також зазначають, що нерідко депутати використовують державні субвенції в агітаційних цілях.

«Наприклад, на сайті Хмельницької РДА йдеться про вручення представником народного депутата України Петра Юрчишина (БПП) Василем Павленком сертифікатів на суму 15 тис грн для придбання меблів, комп’ютерної техніки тощо керівникам 20-х дошкільних навчальних закладів відповідно до Постанови», — зазначають в ОПОРІ.

Крім цього, у дослідженні проаналізовано, депутати яких фракцій парламенту найбільше використовують адміністративний ресурс у вигляді державних субвенцій.

Інфографіка: ОПОРА

В ОПОРІ констатують, що використання розподілу державних субвенцій є серйозним порушенням виборчого законодавства та становить загрозу справедливому проведенню парламентських виборів у 2019 році.

29 квітня в Україні стартували вибори у 40 об'єднаних територіальних громадах.

Вже удень Комітет виборців України повідомив про порушення на дільницях. Згодом КВУ заявив, що на виборах в об’єднаних громадах зафіксували підкуп з боку 6 партій.

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що ці вибори в об’єднаних громадах 29 квітня стали «найбруднішими» за всю історію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд пропонує карати за підкуп виборців до 6 років позбавлення волі

Пов`язані новини
Політика
13 лютого 2019
Найбільша проблема цих виборів – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами – КВУ
Найбільша проблема виборів президента України 2019 – незаконна агітація, тіньові кошти та війна між штабами. Про це в ефірі «Нині вже» на Громадському розповів голова Комітету виборців України Олексій Кошель. За його словами, традиційно в Україні, 50% і більше – це були тіньові кошти.«Цілі мережі груп людей оплачувались готівкою. Навіть на цих виборах ми можемо побачити близько мільйона громадян, чия робота буде оплачуватись готівкою. Тобто, 2 працівники на дільниці – це вже до 60 тисяч людей. Множимо на 5 кандидатів, які можуть забезпечити подібну роботу – ми вже отримаємо кількість громадян, які дорівнюють обласному центру. Незаконна агітація і тіньові кошти – це проблема номер один. Проблема номер 2 – війна між штабами. Я вже бачу, коли штаби один з одним змагаються у кількості фактів порушень про підкуп виборців». При цьому Кошель нагадав, що законодавство про вибори визначає порушення на парламентських та президентських виборах по-різному: «Закон передбачає, що будь-яка виплата, тобто немає нижньої межі, умовно кажучи, чашку із символікою партії, яку на парламентських виборах ми вважаємо сувеніром, на президентських виборах закон говорить, що це підкуп».Нагадаємо, Комітет виборців вимагає, щоб Зеленський оплатив трансляцію «Слуги народу 3» як агітацію.Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-201931 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти