Разумков і Стефанчук інфікувалися коронавірусом. Хто вестиме засідання парламенту?

Коронавірус підхопили голова Верховної Ради Дмитро Разумков та віцеспікер Ради Руслан Стефанчук. Засідання парламенту з 17 листопада буде вести заступниця голови Верховної Ради, депутатка від «Батьківщини» Олена Кондратюк.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Кондратюк зазначила, що почувається добре і готова вести засідання парламенту, доки її колеги по президії хворіють на коронавірус.

«Ви знаєте, що я дуже відповідально ставлюся, як і спікер та перший віцеспікер, до заходів безпеки — маски та соціальної дистанції. Почуваюся добре, готова підстрахувати колег і вести засідання парламенту. Це мій обов'язок як віцеспікерки за обставин, що склалися», — написала вона.

Віцеспікерка додала, що наявність трьох людей в керівництві парламенту є «правильною та інституційно доцільною».

«Хоч би що сталося, головний законодавчий орган країни повинен працювати на інтереси громадян, проявляти своє лідерство та брати на себе відповідальність перед людьми за ухвалення важливих для країни рішень», — зазначила віцеспікерка.

А що каже закон?

Згідно з частиною 5 статті 26 Регламенту Верховної Ради, пленарні засідання парламенту відкриває, веде і закриває голова Верховної Ради, а в разі його відсутності — перший заступник чи заступник голови парламенту.

Ситуація з коронавірусом

В Україні коронавірус набирає обертів, щодоби в нас фіксують від 8 до понад 10 тисяч інфікованих. За минулу добу, 11 листопада, захворювання підтвердили в рекордної кількості людей — 11 057. Також відомо, що вчора 6 235 пацієнтів одужали, а 198 — померли від ускладнень.

За весь час епідемії COVID-19 в Україні виявили 500 865 випадків інфікування. З них 227 694 людини одужали, а 9 145 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 270 тисяч людей.

Крім того, COVID-19 підтвердили у президента Володимира Зеленського та глави його Офісу Андрія Єрмака. Вони перебувають в ізольованих палатах у лікарні «Феофанія», де продовжують працювати.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій. Детальніше про чотири рівні тут.