Голова Верховної Ради Дмитро Разумков (праворуч) із заступниками Русланом Стефанчуком та Оленою Кондратюк під час засідання Ради, Київ, 29 серпня 2019 року
Фото:

Гонтар Володимир/УНІАН

Верховна Рада 9-го скликання під час свого першого засідання обрала керівників. Спікером прогнозовано став глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков. Його заступниками — Руслан Стефанчук та Олена Кондратюк. Що відомо про цих людей — в матеріалі Громадського.

Спікер Дмитро Разумков

Вік: 35 років.

Місце народження: Бердичів, Житомирська область.

Освіта: дві вищих — Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка (міжнародні економічні відносини) та Національний університет державної фіскальної служби (правознавство).

Як потрапив у політику. У Дмитра Разумкова — політика в крові. Він син нині покійного українського політика Олександра Разумкова. Нині на його честь названий аналітичний «Центр Разумкова». 

Батько чинного спікера парламенту свого часу працював у ідеологічному відділі українського комсомолу, згодом — на президентських виборах 1994-го — у команді кандидата в президенти Леоніда Кучми. Після перемоги останнього став помічником президента. 

Утім, після конфлікту із тодішнім главою президентської адміністрації Дмитром Табачником перейшов на роботу в Раду національної безпеки і оборони. Був заступником секретаря РНБО. Помер у жовтні 1999 року від важкої хвороби. Мати Дмитра Разумкова – Наталія Кудря, акторка, народна артистка України.

По батьку Дмитро Разумков має рідного брата Гліба, який народився у цивільному шлюбі головної редакторки «Дзеркала тижня» Юлії Мостової та Олександра Разумкова. Після смерті Разумкова-старшого Гліба всиновив Анатолій Гриценко, який у 2003-му одружився із Мостовою.

З 2006 року Дмитро Разумков працює у політконсалтингу. У минулому — керівний партнер та засновник Ukrainian Consulting Group. Політкомпанією управляв спільно з Василем Моканом та Неллі Яковлевою. Нині вони теж народні депутати. Обрані за списком «Слуги народу». З відомих клієнтів цієї компанії — Сергій Тігіпко. Свого часу саме Олександр Разумков, батько Дмитра, запропонував банкіра Тігіпка на посаду віце-прем’єр-міністра з економічних питань в уряді Павла Лазаренка. Тігіпко і Разумков-старший були знайомі ще з часів роботи у комсомолі. 

У 2006-2010 роках був членом «Партії регіонів». Однак, після перемоги Януковича на президентських виборах 2010-го року покинув політсилу. Вибір на користь регіоналів Разумков пояснює власною неприхильністю до тодішнього президента Віктора Ющенка.

Під час президентської кампанії Зеленського був речником штабу. Згодом — очолив партію «Слуга народу» і під першим номером пройшов у парламент.

Спікер Дмитро Разумков (праворуч) та перший віце-спікер Руслан Стефанчук під час засідання Ради, Київ, 29 серпня 2019 року
Фото:

Мусієнко Владислав/POOL/УНІАН

Перший віце-спікер Руслан Стефанчук

Вік: 43 роки.

Місце народження: Тернопіль.

Освіта: дві вищі — Хмельницький інститут регіонального управління та права (правознавство), Технологічний університет Поділля (менеджмент виробничої справи). Доктор юридичних наук. Професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. 

Як потрапив у політику. Перше близьке знайомство із Верховною Радою у Руслана Стефанчука відбулося в статусі помічника депутатів та чиновників. Спершу — обранця від блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Анатолія Матвієнка, згодом — віце-прем’єра Степана Кубіва. 

У 2011-2013 роках Стефанчук був завідувачем відділу розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України. До початку президентської кампанії 2019-го він займався викладацькою та науковою роботою.

З початком президентства Зеленського Стефанчук став ідеологом партії «Слуга народу», а після перемоги — представником президента и парламенті. 

Батько Руслана Стефанчука Олексій — лікар. Працює у Хмельницькому завідувачем травматологічного відділення тамтешньої міської лікарні, головний ортопед-травматолог Хмельницького. Брат Микола — новообраний депутат від партії «Слуга народу» по 138-му округу (місто Хмельницький).

Народна депутатка України Олена Кондратюк під час засідання Ради, Київ, 22 червня 2017 року
Фото:

Косарєв Олександр/УНІАН

Віце-спікерка Олена Кондратюк

Вік: 48 років.

Місце народження: Львів.

Освіта: вища, Львівський національний університет імені Івана Франка (кандидатка історичних наук).

Як потрапила у політику. Олена Кондратюк працює у парламенті з 2007-го року. Тричі обиралася депутаткою за списками «Батьківщини». Є членкинею політради цієї сили. На цьогорічних виборах до парламенту пройшла під 5 номером у списку. 

Після закінчення університету у 1993 році займалася дослідженням громадських рухів в Україні. У Раді 8-го скликання теж займалася громадською діяльністю — була співголовою міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості».

До початку політичної кар’єри була директоркою піар-агенції «Радник». Чоловік Олени Кондратюк – Олександр Богуцький, директор каналу ICTV. Разом виховують доньку Юстину. 

У функції Кондратюк як заступниці спікера парламенту входитиме виконання доручень глави, заміна його під час засідань, якщо відсутній перший віце-спікер. А ще — взаємодія із судами, інформування про діяльність Ради та зачитування п’ятничних звернень депутатів. 

Поділитись: