Разумков розповів, коли Рада розгляне законопроєкт про ринок землі
Парламент розгляне законопроєкт про ринок землі у другому читанні на наступній сесії, яка почнеться 4 лютого, заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
Про це він повідомив в етері «Свободи Слова» на ICTV.
«Що не встигли — будемо розглядати на наступній сесії. Є різні законопроєкти, пов’язані з дерегуляцією, і є законопроєкт про землю, який розглядався у першому читанні на минулій сесії і буде розглядатися на наступній», — сказав Разумков.
Він уточнив, що у таких важливих проєктах законів «важливо дотримуватися процедури регламенту», і парламентарі намагаються це робити.
Нагадаємо, 28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.
В уряді повідомили, що після відкриття ринку землі мінімальна вартість гектару землі сільськогосподарського призначення складе 25-30 тисяч гривень за гектар. Крім цього, придбати землю дозволять лише безготівково, а продаж землі у 50-кілометровій зоні державного кордону заборонять.
11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.
13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.
Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.
Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.
- Поділитися: