Разумкова відправили у відставку як спікера парламенту
Народні депутати 7 жовтня ухвалили рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. За це рішення проголосували 284 народних депутати, 74 виступили проти, ще 6 — утрималися.
Депутати від «Слуги Народу» дали 215 голосів, «Батьківщина» — 20, Партія «За майбутнє» — 19, «Голос» — 6, «Довіра» — 18, і ще 6 «за» було від позафракційних парламентарів. Сам Разумков не брав участь у голосуванні за свою відставку, заявивши про конфлікт інтересів.
Головував на засіданні під час розгляду цього питання очільник Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція «Слуга Народу»).
Перед тим Рада відсторонила тоді ще спікера Дмитра Разумкова від ведення двох наступних пленарних засідань.
Позиція монобільшості
Голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко як один з ініціаторів відставки Разумкова витупав за трибуною. Звертався він, як сам зазначив, у першу чергу до представників монобільшості.
«На жаль, виявилося, що політичний досвід [Дмитра Разумкова] грає в різні боки. Інколи він допомагає працювати, а інколи збільшує різні прояви, які можна назвати політичним лукавством, коли люди починають говорити одне, а робити інше», — заявив Корнієнко.
Він заявив і про «торги» спікера з політичними опонентами та людьми, які «хочуть вплинути на парламент», та ставлення «власних політичних і життєвих амбіцій вище командних цілей».
«Дмитро Олександрович, на мій погляд, відступив від загальних принципів [партії] і більше не є членом нашої команди. Відповідно, не може представляти нашу партію на такій високій посаді», — додав Корнієнко.
Як відповів Разумков?
З трибуни Верховної Ради він почав розповідати про «країну своєї мрії». А ще зазначив, що жодна посада «не вартує самоповаги, гідності та довіри людей».
«Принцип демократії, з яким ми йшли — право народу — став принципом влади більшості. Принцип верховенства права та закону став змінений на політичну доцільність. Принцип права на власну позицію та свободу слова замінив принцип на "хто не з нами, той проти нас"», — заявив він.
Разумков переконує, що його принципи та цінності не змінилися, і за два роки він жодного разу не брав ні від кого конверти. Каже, що «завжди важко йти проти системи».
Хто замінить Разумкова?
Раніше у президентській фракції вже назвали свого основного кандидата на посаду спікера Верховної Ради після ще тоді лише можливої відставки Разумкова. Це Руслан Стефанчук, який нині є першим заступником голови парламенту. Зеленський вже звільнив Стефанчука від виконання обов'язків свого представника в українському парламенті.
Критика роботи спікера
Раніше Разумков казав, що у відставку йти не збирається, але зазначав, що за посаду триматися не буде. Підписи за його відставку «слуги» почали збирати на тлі того, як в Офісі президента та фракції «Слуга Народу» неодноразово критикували очільника парламенту.
Зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев казав, що не зовсім розуміє позицію Разумкова щодо законопроєкту про олігархів. А радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що Разумков відкрито гальмує ключові ініціативи президента.
Дії голови Верховної Ради щодо законопроєкту про олігархів «слуги» вважають недружніми. Разумков надіслав цей проєкт закону до Венеційської комісії, хоча Арахамія просив цього не робити, а також вніс туди правку, яка суперечить позиції профільного комітету.
- Поділитися: