Депутати не розібралися, хто вестиме реєстр олігархів — РНБО чи НАЗК. Разумков радіє, «Слуга Народу» думає, що робити
Народні депутати 23 вересня ухвалили кілька поправок до закону про боротьбу з олігархами, які суперечать одна одній. У них йдеться про те, хто саме визначатиме, чи є людина олігархом.
Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, розвідки та оборони ухвалив одразу кілька правок до проєкту закону, які суперечать одна одній.
Одна з них, №406, передбачає, що право визначати олігархів закріплюється за Радою національної безпеки й оборони. А інша, №398, закріплює це право за Національним агентством з питань запобігання корупції.
Представник профільного комітету, оголошуючи поправки, які мали б бути автоматично скасовані після ухвалення поправки №406, не назвав правку №398.
А тому депутати ухвалили поправку №406 без скасування №398. Через це вони обидві потрапили до законопроєкту, який зрештою ухвалили в цілому.
Правка щодо НАЗК — авторства Дмитра Разумкова та ще низки депутатів. Спікер Ради вже встиг усіх привітати з тим, що його ініціативу підтримали у парламенті.
Натомість голова робочої групи стосовно законопроєкту про олігархів Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна» пояснив, що профільний комітет відхилив поправку №398 спікера парламенту, і внесли її випадково.
«Була допущена технічна помилка секретаріатом комітету. Комітет цю поправку відхилив. Але внаслідок людського фактора співробітники секретаріату внесли її як враховану. Саме через це вийшли суперечності», — пояснив він.
І що тепер?
Потрібно виправляти юридичну колізію в законі. Як повідомив керівник комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, є два шляхи розв’язання проблеми.
Зокрема, можна відхилити одну з правок голосуванням у парламенті або ж внести зміни в закон вже після того, як він набуде чинності. Депутати зараз консультуються, як саме їм діяти.
«Якщо ми не скористаємося процедурою 131-ї статті, ляже на стіл (на підпис президенту — ред.) той, який є (текст законопроєкту — ред.), а потім ми внесемо зміни ... Закон через пів року набуває чинності, тому жодних проблем з цим немає», — сказав у кулуарах парламенту, цитує «Інтерфакс-Україна».
Так хто формуватиме реєстр олігархів?
Згідно з регламентом, якщо у поданому на підпис тексті закону є неточності чи неузгодженості — спікер може внести на розгляд парламенту пропозиції щодо їхнього усунення. Але Гетманцев вважає, що Разумков як автор однієї з ухвалених поправок може бути не згоден з наміром її відхилити.
«Принциповою позицією комітету, партії влади, президента є те, що цим органом (який формує реєстр олігархів — ред.) має бути РНБО. Таке наше політичне рішення, ми його запропонували й підтримаємо. Якщо Разумков знайде голоси під свою поправку, ми будемо підтримувати… Так чи інакше, ця обставина не є перешкодою для того, щоб закон набув чинності», — додав депутат.
- Поділитися: