Київська школа економіки (KSE) створила власну епідеміологічну модель, яка має вирахувати справжню кількість людей в Україні, які заразились коронавірусом. За оновленими даними, інфекцію вже підхопили близько 150 тисяч людей.

Про це йдеться у презентації KSE.

Епідеміологічна модель організації свідчить, що наразі при 40 тисячах офіційно підтверджених випадків захворіли 150 тисяч людей.

«Наша країна виявляє нові випадки співставно із середнім значенням у світі — 30%», — йдеться у повідомленні.

Модель KSE має три сценарії розвитку епідемії — жовтий (помірний), чорний (песимістичний) та зелений (оптимістичний).

«Динаміка відповідає «жовтому» сценарію, за яким можна прогнозувати близько 4 000 померлих до кінця 2020 року. За такого сценарію, адаптивний карантин триватиме весь рік», — кажуть у школі.

У дослідженні зазначається, що ймовірним залишається як чорний сценарій (7 тисяч померлих на кінець року), так і жовто-зелений — 2 500 смертей на кінець року.

«За такого сценарію можливе повне зняття карантину з 1 серпня. Жовто-зелений сценарій можливий за умов посиленого дотримання вимог індивідуального захисту — масочний режим, миття та дезінфекція рук, соціальне дистанціювання», — кажуть у KSE.

Також там наголошують, що в цілому поширення COVID-19 у світі відповідає загальній сезонній динаміці грипоподібних захворювань за винятком країн Східної Європи та США. Загалом ситуація не оптимістична.

«Поширення захворювання в країнах субтропічного клімату є швидшим за сезонне затухання в країнах помірного клімату – світ входить в новий пік, не вийшовши з попереднього», — йдеться у дослідженні.

Модель Київської школи економіки розроблена на основі відомої SEIR-моделі, що описує динаміку перебігу захворювання в чотирьох групах: S – чутливі (їх можуть заражати), E – в інкубаційному періоді (заражені, але ще не заражають), I – заразні (заражені і заражають інших), та R – ті, які “випали” з трьох попередніх груп (це або одужавші, або померлі, або ізольовані, що продовжують хворіти). При цьому, базова SEIR-моделі була значно розширена аналітиками KSE Institute під українські реалії, включаючи понад 20 різних клінічних, статистичних, ресурсних та інших параметрів. Вхідні дані моделі включають адаптовані дані з України, Китаю, Німеччини, лайнеру Diamond Princess, а також останні дослідження щодо COVID-19 від World Health Organization, Centers for Disease Control and Prevention, Imperial College London, University of Oxford, Harvard T.H. Chan School of Public Health та інших міжнародних організацій.

Нагадаємо, за підсумками 24 червня в Україні зафіксували новий антирекорд щодо кількості заражених коронавірусом за добу.

Поділитись: