Речниця Зеленського пояснила, чому обмальовані двері з Банкової дозволили принести у студію «1+1»
Речниця президента України Юлія Мендель заявила, що обмальовані двері з Офісу президента принесли у студію телеканалу «1+1» за запитом журналістів. Вона запевняє, що двері не є речовим доказом у справі щодо протесту на Банковій 20 березня.
Про це Юлія Мендель розповіла в коментарі «Українській правді».
За її словами, пошкоджені двері Офісу президента доставили у студію телеканалу «1+1» лише на один вечір на запит і за кошти самого телеканалу.
Мендель також запевняє, що двері не є речовим доказом у кримінальному провадженні щодо пошкодження майна ОП під час протестної акції на підтримку активіста Сергія Стерненка. Вона зазначила, що всі дії з ними, потрібні для з’ясування обставин події, уже були проведені поліцією.
Також речниця президента додала, що в понеділок, 29 березня, пошкоджені двері будуть відправлені на реставрацію.
Що передувало?
На ефір шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» 25 березня з Офісу президента принесли обмальовані двері з розбитим склом. Ведуча Наталія Мосейчук назвала їх «атрибутом суботніх протестів» і зазначила, що їй «вартувало великих зусиль», щоб їх притягнути.
У передачі брали участь заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич, волонтер Роман Сініцин, народний депутат від «Слуги Народу» Микита Потураєв, парламентар від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький, а також ветеран бойових дій Владислав Стафійчук (Влад Сорд). Його затримали на акції протесту під ОП, правоохоронці зазначають, що він «бив шибки у дверях Офісу президента».
Що це за протест?
20 березня біля Офісу президента відбулася акція з вимогою звільнити засудженого Сергія Стерненка. Її учасники кидали в будівлю фаєри, підпалили табличку «Президент України» та розбили скло одних дверей Офісу президента.
Вони також вимагали звільнення підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка, а ще відставки генпрокурорки та міністра внутрішніх справ.
У МВС кажуть, що акція 20 березня не мала мирного формату, а організатори нібито заздалегідь планували спровокувати зіткнення з правоохоронцями та застосування сили під час припинення правопорушень. Водночас організатор акції Сергій Філімонов наполягає на тому, що протест був мирним.
Підозру вже оголосили лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову, активісту та голові громадської ініціативи «Захистимо Протасів Яр» Роману Ратушному, Владиславу Сорду, Олексію Білковському, Давиду Гаджимурадову та Євгену Строканю.
- Поділитися: