Речник МВС поставив під сумнів відео журналіста Кутєпова щодо дій силовиків: заява Громадського
Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що журналіст Громадського Богдан Кутєпов нібито не має доказів застосування сили проти нього під час сутичок під Радою 3 березня
Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що журналіст Громадського Богдан Кутєпов нібито не має доказів застосування сили проти нього під час сутичок під Верховною Радою 3 березня, попри те, що журналіст такі докази оприлюднив у мережі 4 березня.
Про це Шевченко заявив у спільному ефірі UA:Перший та «Українського радіо».
«Богдан Кутєпов не навів доказів своїм словам. Це просто його слова... У Богдана немає відео, лише його слова та одне фото, де він вважає, що ця особа йому сказала не зовсім щось гарне і нібито пнула ногою... У мене про Кутєпова окрема думка, крім слів своїх він нічого більше не навів. Він багато говорить, але мало доказів наводить своїм словам, це його традиційний фірмовий стиль», — сказав Шевченко.
Журналіст Громадського Богдан Кутєпов у Facebook заявив, що слова Шевченка не відповідають дійсності і оприлюднив у соцмережі COUB відео, яке суперечить заяві Шевченка.
Нагадаємо, у Києві під Верховною Радою вранці 3 березня правоохоронці знесли наметове містечко. Журналіст Громадського Богдан Кутєпов, виконуючи свої професійні обов’язки, перебував на території та знімав відео подій.
Попри наявність помаранчевого жилету з написом «Преса» на спині та посвідчення журналіста, силовики перешкоджали зйомці, а після — вивели Кутєпова за периметр містечка. Один із силовиків, намагаючись перешкодити зйомці Богдана Кутєпова, вдарив його по гомілці та нецензурно вилаявся на його адресу.
Виконавча директорка Громадського Катерина Горчинська висловила обурення з приводу заяви речника МВС.
«Ми надзвичайно обурені безвідповідальною заявою представника МВС, попри наявність очевидних відео та аудіо доказів неприйнятної поведінки деяких поліцейських. Я очікую на щире вибачення від речника МВС щодо звинувачень нашого журналіста у брехні. Також мушу визнати, що мене не дивує реакція представника міністерства: наразі не існує жодного прецеденту, де кримінальна або просто недостойна поведінка силовиків щодо журналістів отримала б адекватну оцінку», — сказала вона.
Також нагадаємо, 3 березня після затримань під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою у двох відділках поліції перебували понад 100 протестувальників.
Під час знесення наметового містечка під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під Радою правоохоронці знесли наметове містечко — є затримані й постраждалі (ФОТО, ВІДЕО)
Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік.
Нацполіція пообіцяла перевірити інформацію про напади на журналістів поблизу Ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як жило наметове містечко під Радою
- Поділитися: