Низка заяв організації «Український вибір», лідером якої є Віктор Медведчук, що стосуються роботи журналістів програми «Схеми», не відповідають дійсності.

Заяви організації «Український вибір» Віктора Медведчука, що стосуються роботи журналістів програми «Схеми», не відповідають дійсності. 

Про це заявила редакція програми. 

Так, Медведчук заявив про відкриття провадження проти журналістів «Схем», оскільки вони нібито порушили ст. 182 Кримінального кодексу України («порушення недоторканності приватного життя»).

За його словами, він не є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, а тому журналісти не мали права збирати інформацію щодо нього.

Водночас, журналісти наголосили, що Медведчук не може вважатися приватною особою, бо він якраз і є уповноваженим на виконання функцій держави — а саме, на переговори від української сторони щодо звільнення заручників.

Голова СБУ Василь Грицак ще у 2016 році зауважив, що Медведчук входить до Тристоронньої контактної групи — зокрема, до гуманітарної підгрупи.

«І, відповідно до повноважень, наданих йому керівництвом держави, включений у переговорний процес. У зв’язку з цим він дійсно періодично літає до Москви. Ми це підтверджуємо», — так рік тому Грицак пояснював, чому Медведчук має виняткове право на пряме авіасполучення з країною-агресором.

9 листопада 2017-го журналіст програми «Схеми» Михайло Ткач повідомив про перешкоджання роботи їхньої знімальної групи в аеропорту «Київ» з боку людей, які постійно охороняють прильоти і вильоти Віктора Медведчука до РФ. Він повідомив, що чоловіки в масках і балаклавах штовхалися, били ліктями, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук.

10 листопада за годину до виходу в ефір програми розслідування про перельоти Медведчука, до редакції «Схем» надійшов лист-погроза від адвокатів Медведчука.

«Схемам» вдалося встановити, що Віктор Медведчук прилетів із Москви в компанії народного депутата від «Опозиційного блоку» Тараса Козака та бізнесмена Нісана Моїсеєва.

4 грудня Медведчук заявив про відкриття провадження проти журналістів «Схем». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час Майдану Янукович 54 рази телефонував Медведчуку.

6 грудня повідомлялося, що охоронцям Медведчука підготували підозри у справі нападу на журналістів «Схем». 

Поділитись: