Європейська бізнес-асоціацій закликала новообраного президента України Володимира Зеленського відстоювати досягнення у реформах, які вдалось досягти у минулому, а також перезапустити антикорупційні органи та реформувати органи правопорядку.

Про це ЄБА повідомила у прес-релізі.

«Бізнес прагне бачити чіткі пропозиції, конкретні кроки та кандидатури на посади, які зможуть ефективно підтримати трансформаційні процеси в країні, реалізувати важливі зміни, а не косметичні реформи. Зазначені нижче сім кроків, на думку бізнес-спільноти, потрібні одразу, в перші ж місяці роботи», — наголосила виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації, Анна Дерев’янко.

Серед ключових кроків нового президента ЄБА називає подання на посади до ГПУ та СБУ професіоналів з бездоганною репутацією та відсутніми зв’язками з олігархами, презентувати план реформування правоохоронних органів, перезапустити НАЗК та САП, підтримати діяльність НАБУ.

Також бізнес наполягає, щоб новий президент забезпечив макроекономічну стабільність, продовживши співпрацю з МВФ, а також гарантував незалежність Нацбанку.

Крім цього, ЄБА закликала Зеленського захищати та продовжувати структурні реформи, проведені за період каденції Порошенка, сприяти приватизації, відкриттю ринку землі, а також забезпечити незалежність Антимонопольного комітету та НКРЕКП.

Зазначимо, що за даними підрахунку 99% електронних протоколів голосування у другому турі виборів Володимир Зеленський набирає 73,22% виборців, а чинний президент Петро Порошенко — 24,46%.

Раніше у Зеленського повідомили, про перші законопроекти, які майбутній президент планує внести на розгляд до Верховної Ради а також про перші кадрові рішення.

Поділитись: