Члени команди Володимира Зеленського розповіли про перші рішення та призначення у разі перемоги шоумена на виборах президента України.

Володимир Зеленський, у разі обрання його президентом, планує запросити Велику Британію та США до участі в переговорах у нормандському форматі, а кума Путіна Віктора Медведчука позбавити ролі посередника в переговорах із Росією. Також він планує до 19 квітня оголосити своїх претендентів на призначення очільниками Міноборони, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки та Генпрокуратури України.

Про це розповіли ідеолог передвиборчої кампанії Зеленського Руслан Стефанчук та експерт штабу з економічних питань Данило Гетманцев виданню LIGA.net.

Команда Зеленського планує візити до канцлерки Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Еммануеля Макрона і президента США Дональда Трампа.

Зеленський готовий до прямих переговорів із Росією за участю міжнародних партнерів, а з бойовиками «ЛНР» і «ДНР» переговорів не буде. Також він збирається вивести з переговорного процесу Віктора Медведчука.

Також у Зеленського хочуть усунути «конкуренцію» між Міноборони і Генштабом, «призначити чесних суддів» Вищого антикорупційного суду.

Крім того, Зеленський планує запропонувати Верховній Раді ухвалити закон про медіацію.

У сфері економіки шоумен пропонує 5%-ву податкову амністію з 2020 року, податок на виведений капітал. Крім того у планах створити Службу фінансових розслідувань та забезпечити міжнародний обмін податковою інформацією.

Неофіційно джерела видання назвали такі кандидатури на призначення: глава МЗС — екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, Генпрокурор — екс-прокурор США Марта Борщ або екс-голова Національного антикорупційного управління Румунії Лаура Ковеші, глава СБУ — Ігор Смешко.

Зеленський планує доручити уряду розробку пакету законопроектів для врегулювання питань загальнонаціонального та місцевих референдумів.

«Зе!команда» планує створити консультативний орган із експертів, зокрема міжнародних, які мають провести аудит держави упродовж 3-4 місяців.

Також передбачена реформа Адміністрації президента, аби АП виконувала функцію канцелярії і напрацьовувала ідеї.

«Висновок після зустрічі: ідей багато, але про них не хочуть детально розповідати або вони ще не фіналізовані», — підсумували у видання.

Нагадаємо, за результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у майже 15%. 

Поділитись: