Регламентний комітет Верховної Ради підтримав зняття недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича, якого звинувачують у завданні державі збитків на понад 90 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Так, усі 11 членів комітету підтримали подання генпрокурора на надання згоди на притягнення до відповідальності Дубневича та надання згоди на його затримання. Також комітет дав згоду на обрання депутату запобіжного заходу, але це рішення підтримали 9 з 11 парламентарів.

Сам Дубневич був присутній на засіданні комітету, він заперечив усі обвинувачення. Зокрема депутат заявив, що на опублікованих слідством телефонних розмовах йдеться про якогось «Славу», а не говориться Ярослав Дубневич. Він також заявив, що його переслідування політичне.

Водночас генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що доказів достатньо і факт завданих збитків державі є підставою для початку кримінального процесу.

Керівник САП Назар Холодницький наголосив, що остаточне рішення має винести суд, однак 31 жовтня до Верховної Ради він готовий йти вже з підозрою.

Зазначимо, що це вже 4 спроба звернення САП до комітету Ради щодо розгляду зняття депутатської недоторканності з Дубневича. Рішення комітету є рекомендацією, остаточно зняти імунітет з депутата можна більшістю голосів у Раді.

Дубневича обвинувачують за ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За даними слідства, депутат завдав збитки державі на 93 мільйони 277 тисяч гривень.

Так, слідство стверджує, що будучи депутатом 8-го скликання і головою комітету Ради з питань транспорту, Дубневич «був обізнаний» про фінансовий стан Укрзалізниці, «зокрема його потреби при проведенні державних закупівель», а також мав вплив на засновників та посадових осіб підприємства, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення.

«Докази свідчать про те, що вказана особа зі спільниками вивчила та проаналізувала попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняла рішення заволодіти коштами Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця»», — йдеться у повідомленні.

За даними слідства, кошти від угоди отримали контрольовані депутатом та його спільниками компанії «через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції», а сам Дубневич неодноразово використав службове становище «в інтересах пов’язаних з ним осіб».

У жовтні в Укрзалізниці повідомили, що припинили співпрацю з компанією братів Дубневичів. 

Раніше Укрзалізниця передала до СБУ справу про зловживання братів Дубневичів на понад 60 мільйонів гривень.

У січні 2018-го детективи НАБУ заявили, що викрили схему розкрадання газу на 1,4 млрд грн у справі Дубневичів: затримали чотирьох осіб.

читайте також

Поділитись: