Національна комісія, що здійснює державне регулювання енергетики та ринку комунальних послуг (НКРЕКП) планує затвердити новий тариф для Укренерго на розподіл електроенергії під час засідання 12 липня.

Відповідне питання з’явилося у порядку денному засідання НКРЕКП.

Зазначається, що тариф почне діяти з 1 серпня 2019 року. Він передбачить встановлення тарифу у розмірі 312,14 гривень за мегават-годину електроенергії, що на 10,2% менше того тарифу, який напередодні через суд скасувала компанія Ігоря Коломойського «Нікопольський завод феросплавів».

2 липня в Укренерго заявили про можливий колапс нового ринку електроенергії після того, як Окружний адмінсуд скасував постанову НКРЕКП про тарифи для Укренерго. Через це компанія не може покрити збитки від втрати електроенергії у магістральних лініях електропередач.

Раніше представник президента у Кабміні Андрій Герус повідомляв, що рішення суду про скасування тарифу Укренерго не матиме значних наслідків для функціонування ринку електроенергії.

У НКРЕКП повідомили, що скасування тарифу Укренерго оскаржуватимуть.

1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

Поділитись: