Націонала комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила новий тариф на послуги з передачі електроенергії Укренерго. Цей тариф знизиться вдвічі.

Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Відповідно до повідомлення, нові тарифи почнуть діяти з 1 жовтня 2019 року. За 1 мегават-годину Укренерго отримуватиме 159,3 гривні, відповідно до оновленого тарифу.

«Також, враховуючи зазначене рішення, регулятором ухвалено рішення щодо схвалення проєктів постанов НКРЕКП, згідно з якими з 01.10.2019 коригуються тарифи на послуги з розподілу електричної енергії для операторів систем розподілу», — додали у НКРЕКП.

2 липня в Укренерго заявили про можливий колапс нового ринку електроенергії після того, як Окружний адмінсуд скасував постанову НКРЕКП про тарифи для Укренерго. Через це компанія не може покрити збитки від втрати електроенергії у магістральних лініях електропередач.

Пізніше представник президента у Кабміні Андрій Герус повідомляв, що рішення суду про скасування тарифу Укренерго не матиме значних наслідків для функціонування ринку електроенергії.

У НКРЕКП повідомили, що скасування тарифу Укренерго оскаржуватимуть.

Нове рішення щодо тарифу для Укренерго ухвалили 12 липня.

Згодом, через те, що Укренерго не отримувало достатньо коштів за свої послуги після скасування тарифу, на компанію подали до суду. У позові, який ініціювала державна компанія Гарантований покупець, що виплачує кошти «зеленим» електростанціям, в Укренерго вимагали заплатити 1,58 мільярда гривень.

Поділитись: