УКРАЇНА

Регіони, де при владі перебуває правляча партія, отримують вдвічі більше коштів — дослідження

13 червня, 2018 14:06
УКРАЇНА/Регіони, де при владі перебуває правляча партія, отримують вдвічі більше коштів — дослідження
Зберегти
Вигляд
За останні 10 року ті області, в радах яких більшість складали представники правлячої в конкретний момент часу партії, отримували вдвічі більше коштів, ніж решта регіонів.

За останні 10 року ті області, в радах яких більшість складали представники правлячої в конкретний момент часу партії, отримували вдвічі більше коштів, ніж решта регіонів.

Про це свідчать результати дослідження CASE Ukraine, опубліковані на VoxUkraine.

«Ми порахували, що за останні 10 років через субвенцію на соціально-економічний розвиток «помаранчеві», «біло-блакитні» політики та політики «по-новому» спрямували на підтримку «своїх» областей майже 20 млрд грн або дві третини загального обсягу субвенції», — йдеться у дослідженні.

Зокрема, у «свої» області Кабмін та коаліція спрямовували субвенції розвитку, які використовують депутати для ремонтів шкіл, садочків, парків чи встановлення дитячих майданчиків у передвиборчий період.

Єдиний рік, коли субвенція використовувалась пропорційно до чисельності населення області — 2005, коли цю субвенцію вперше запровадили.

«Регіони, де при владі перебуває правляча партія отримуватимуть більше грошей, а опозиційні регіони підтримку з центра недоотримують», —зазначають у дослідженні.

Там також додають, що подібна проблема притаманна й іншим країнам світу, зокрема Індії чи навіть США.

Автори дослідження також рекомендують зменшити політичну корупцію, зокрема за рахунок використання Державного фонду регіонального розвитку.

Раніше громадський рух ОПОРА повідомляв, що депутати та урядовці все частіше використовують субвенції у передвиборчих цілях. В «ОПОРІ» зазначають, що у 2017 році перелік державних субвенцій збільшився більш ніж вдвічі, а їхній середній розмір навпаки зменшився на третину. На думку експертів, це пов'язано з передвиборчою агітаційною діяльністю депутатів-мажоритарників.

Також про постійні наполягання депутатів та урядовців про виділення коштів на субвенції у регіони повідомляв колишній міністр фінансів України, який назвав свою відмову в «участі у політичній корупції» справжньою причиною свого звільнення.

Пов`язані новини