Міністр фінансів України Олександр Данилюк прокоментував рішення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про своє звільнення.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк пов'язав рішення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо свого звільнення з відмовою підтримки програми «Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів».

Про це Данилюк написав на своїй сторінці у Facebook.

«Протягом року на мене чиниться колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму «Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів». У перекладі на людську мову це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція», — заявив Данилюк.

Він додав, що на засіданні уряду 6 червня, його поставили перед вибором: піти у відставку або підтримати програму. 

«Вимагаю жорсткого дотримання регламенту — надати мені слово з трибуни парламенту перед голосуванням», — додав Данилюк.

Раніше громадський рух ОПОРА повідомляв, що депутати та урядовці все частіше використовують субвенції у передвиборчих цілях. В «ОПОРІ» зазначають, що у 2017 році перелік державних субвенцій збільшився більш ніж вдвічі, а їхній середній розмір навпаки зменшився на третину. На думку експертів, це пов'язано з передвиборчою агітаційною діяльністю депутатів-мажоритарників.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Тепер його звільнення має підтримати парламент.

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile