Рейтинг Зеленського формують «протест» та запит на «нові обличчя» — соціолог

Рейтинг шоумена Володимира Зеленського здебільшого формують два чинники — запит на нові обличчя та протестні настрої населення. За останній час рейтинг коміка зріс, бо він став офіційним кандидатом у президенти.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

Нагадаємо, згідно з останніми опитуваннями, Зеленський має найбільший рейтинг: він випереджає лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко та чинного президента Петра Порошенка.

«Є дві основні причини, чому зріс рейтинг лідера 95 кварталу. В першу чергу, через висунення самого кандидата: це дозволило максимально мобілізувати електорат, який в принципі міг би підтримати такого кандидата. Другим фактором є те, яким чином це було зроблено — електорат схвально поставився до того, як була зроблена ця заява (про висунення — ред.)», — пояснив Мисів.

Соціолог зазначив, що загалом велику роль у нинішньому рейтингу Зеленського відіграють запит на нові обличчя та протестні настрої населення. Через ці ж причини велика кількість громадян планує взяти участь у голосуванні.

«Кількість тих, хто заявляє, що піде на вибори, зросла надзвичайно сильно. Ми перший раз, напевно, за свою історію зафіксували готовність брати участь у виборах 80% опитаних. Інтерес до виборів формує запит на протест, запит на зміни», — сказав Мисів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ VoxCheck: ВолодимирЗеленський — про НАТО та МВФ

Володимир Зеленськиййде у президенти від партії «Слуга народу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

Журналісти програми «Схеми» оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що Зеленському та його бізнес-партнерам через кіпрську фірмуналежать три кінокомпанії, які зареєстровані в Росії. Пізніше Зеленський визнав, що є власником цих компаній та пообіцяв вийти з них.

Центральна виборча комісія раніше зареєструвала кандидатами в президенти 26 претендентів: лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера Соціалістичної партії України Іллю Киву, кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула, депутата з фракції «БПП» Аркадій Корнацький, лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова та Олександра Мороза — лідера партії «Соціалістична партія Олександра Мороза», екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова, екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка, члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка, лідера партії «Основа» Сергія Таруту, заступника голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Романа Кошулинського, самовисуванця Олександра Данилюка та Володимира Зеленського від партії «Слуга Народу», екс-депутатку Інну Богословську та екс-главу Служби безпеки Ігоря Смешка.