Актори військово-історичного клубу детально відтворили бій, який на Арсенальній площі відбувся у січні 1918 року. «Бійців» озброїли справжньою стрілецькою зброєю та артилерійською гарматою.

Історичною реконструкцією бою військ Української Народної Республіки (УНР) проти більшовиків за завод «Арсенал» та смолоскипною ходою у Києві 29 січня вшанували пам'ять Героїв Крут.

Актори військово-історичного клубу детально відтворили бій, який на Арсенальній площі відбувся у січні 1918 року. «Бійців» озброїли справжньою стрілецькою зброєю та артилерійською гарматою.

Військово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Постанова тривала близько півгодини, по закінченні учасники підняли український прапор над заводом «Арсенал» та дали із рушниць залп героям, які зупинили «червону навалу».

Реконструкція відбувається у Києві вдруге. Перший раз її відтворили торік на цьому ж історичному місці, яке наразі є площею біля сучасного входу до станції метро «Арсенальна».

Військово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеВійськово-історична реконструкція бою за завод «Арсенал» між військами УНР та більшовиками, Арсенальна площа, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Після реконструкції представники націоналістичних рухів пройшлись маршем від Арсенальної площі до Аскольдової могили. У березні 1918 тут перепоховали близько 30-ти студентів університету Св. Володимира та Народного університету, а також гімназистів 2-ї Київської української гімназії.

Смолоскипна хода у День пам'яті Героїв Крут, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеСмолоскипна хода у День пам'яті Героїв Крут, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеСмолоскипна хода у День пам'яті Героїв Крут, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеСмолоскипна хода у День пам'яті Героїв Крут, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеСмолоскипна хода у День пам'яті Героїв Крут, Київ, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеПанахида на Аскольдовій могилі, де у березні 1918 перепоховали близько 30-ти студентів університету Св. Володимира та Народного університету, а також гімназистів 2-ї Київської української гімназії, які приймали участь у битві під Крутами, 29 січня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Раніше, 28 січня, із Києва до станції Крути на Чернігівщині відправився «Потяг єднання» до 100-річчя битви під Крутами.

У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва стався бій між українськими студентами та більшовицькою армією. 

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Поділитись: