У ході продажу будинку культури у Миколаєві його вартість зросла у 560 разів проти початкової вартості — це новий рекорд малої приватизації в Україні.

Про це повідомив голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко.

Зазначимо, що малу приватизацію проводять за допомогою системи Prozorro.Продажі, тобто вона відбувається у вигляді онлайн-аукціонів. У ході аукціону з продажу будинку культури у Миколаєві ціна на торгах зросла до 28,75 мільйона гривень.

«Успішні аукціони та рекордне зростання ціни на цьому аукціоні не виняток. Це позитивна статистика цьогорічної малої приватизації», — заявив Сенниченко.

Попередній рекорд малої приватизації поставили, коли продавали гараж на 50 автомобілів: тоді у ході торгів ціна на лот зросла у 29 разів.

«Усе це доводить експертну думку, що в період фінансової нестабільності українці шукають можливості зберегти свої гривні. Так було в кризовому 2008, у турбулентному 2014», — додав Сенниченко.

Нагадаємо, що на період карантину в Україні вирішили відмовитися від великої приватизації, водночас проведення малої припиняти не стали.

Раніше Сенниченко заявляв, що проведення приватизації не зупинятимуть, попри карантин.

Від початку 2020 року Україна збільшила доходи від приватизації державних підприємств та майна у 6,3 раза у порівнянні з доходами за аналогічний період 2019 року.

Напередодні відбувся продаж державного підприємства «Київпассервіс», яке керує центральним автовокзалом столиці. Його продали за 230,9 мільйона гривень.

3 березня на приватизацію відправили 431 державне підприємство, серед яких Артемсіль (державний монополіст з виробництва солі в Україні). Загалом на приватизацію уряд передав близько 1000 держкомпаній.

Поділитись: