Одну з репродукцій малюнків колишнього політв'язня Кремля, журналіста Романа Сущенка продали на благодійному онлайн-аукціоні за 550 польських злотих (3375 грн).

Як повідомляє «Укрінформ», отримані з продажу кошти спрямують на благодійну акцію «Свята без тата».

Онлайн-аукціон з продажу картини Сущенка тривав з 1 до 5 грудня. Стартова ціна за репродукцію була 300 злотих (1840 грн). Картину хотіли купити п’ятеро учасників аукціону, а перемогла громадська активістка і волонтерка Ірина Юрчак, яка кілька разів перебивала пропозиції конкурентів.

Переможниця зазначила, що картина стане її «оберегом та найкоштовнішою прикрасою кабінету».

«Писані кульковою ручкою картини Романа Сущенка незвичні ще й неймовірністю «фарб», які він використовував у тюремних стінах. Три основні — це сік з буряка, відвар з лушпиння цибулі та міцний чайний настій. Кровно червоним бував кетчуп», — написала волонтерка.

Вона додала, що кошти витратять на подарунки дітям, батьки яких загинули, захищаючи суверенітет України.

«Свята без тата» — щорічна благодійна акція у Польщі зі збору коштів і подарунків для дітей, які втратили батьків на війні на сході України. Подарунки українським дітям волонтери вручають під час Різдвяних свят.

Українські політв'язні та військовополонені моряки, яких незаконно утримували в Росії, повернулися 7 вересня. Деякі з них були незаконно ув'язнені понад 5 років. Своєю чергою, Україна передала Росії громадян, яких Кремль вимагав звільнити.

Літак зі звільненими українцями приземлився в аеропорту Бориспіль близько 13:30. Українців зустрічали рідні та близькі, президент Володимир Зеленський, а також низка політиків. Більше про те, як це відбувалося, читайте у нашому текстовому онлайні.

Поділитись: