Звільнений політв'язень, журналіст Роман Сущенко дав першу прес-конференцію. hromadske транслювало наживо першу зустріч Сущенка з журналістами після звільнення з полону і забрало головні тези Сущенка:

  • Затримання було несподіваним, коли я спілкувався з людиною в машині. Спецслужби висмикнули звідти, одягли на голову лантух і посадили в мікроавтобус. Далі — СІЗО і слідчі дії.
  • В ув’язненні передплачував видання, прочитав понад 200 книг. Але української мови не вистачало.
  • До останнього не знав, коли буде обмін. 15 серпня дізнався про етапування в Москву (з колонії – ред.). У СІЗО «Лефортово» контакти з родичами та адвокатом були заборонені. 7 вересня о 4-й ранку постукали до камери — я зрозумів, що наближається обмін. В аеропорту зачитали указ Путіна про помилування 11 осіб (політв’язнів – ред.) і я зрозумів, що ось вона, свобода.
  • Зараз проходжу обстеження, повністю ще не відновився. Завдяки лікарям, родині та друзям психічне налаштування на нормальний ритм буде.
  • Є бажання повернутися до творчості, займатися журналістикою. Крім того, є плани зайнятися публічною діяльністю, створити українську ініціативу, яка б опікувалася політв’язнями.
  • Громадський захисник Марк Фейгін, який був адвокатом Сущенка, сказав, що буде оскаржувати справу незаконного засудження журналіста в РФ.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: