Політв’язень Роман Сущенко, який повернувся в Україну в межах нещодавнього обміну, планує надалі працювати в агентстві «Укрінформ».

Про це він сказав hromadske після повернення з російської колонії 7 вересня.

«Звичайно, я й нікуди не йшов від неї (журналістики — ред). Повернуся в рідне агентство «Укрінформ»», — сказав Роман Сущенко.

Він додав, що хоче «поспілкуватися з колегами, обійнятися з друзями, поїхати на могилу до батька», який помер на початку березня 2018 року, коли Роман був у колонії.

  • 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак у Росії та анексованому Криму залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: