Відомий американський режисер Девід Лінч опублікував у мережі архівний короткометражний анімаційний фільм Fire на Youtube.

Режисер виклав відео на каналі проєкту DAVID LYNCH THEATER.

У 10-хвилинному мультфільмі без слів Лінч виступив режисером, сценаристом і автором графічного матеріалу. Аніматорка стрічки Норіко Міякава раніше працювала асистенткою з монтажу над третім сезоном серіалу «Твін Пікс» Лінча.

Музику для фільму написав польський композитор Марек Жебровський, а виконав її Струнний квартет Пендерецького.

Нагадаємо, американського режисера Девіда Лінча тричі номінували на «Оскар» у 1981, 1987 і 2002 роках за кращу режисуру з фільмами «Людина-слон», «Синій оксамит», «Малхолленд драйв». Стрічку «Людина-слон» також номінували в категорії «Кращий адаптований сценарій». Режисер є лауреатом премії «Золота пальмова гілка» в 1990 році, призу за режисуру Каннського кінофестивалю (2001), а також «Золотого лева» за внесок у світовий кінематограф (2006).

Фільми Лінча вирізняються елементами сюрреалізму, атмосферою жаху і марень, дивними і відразливими образами та оригінальною музикою.

У 2018-му до Оксфордського словника додали 350 нових слів, серед яких є нові терміни, що позначають особливий стиль відомих кінорежисерів. Серед них є «Lynchian» — на честь Девіда Лінча. Він означає «такий, який однаково поєднує банальне і химерне».

У листопаді 2017 року Девід Лінч приїхав до Києва на відкриття українського представництва всесвітнього благодійного фонду David Lynch Foundation. Режисер у Києві розповів про трансцендентальну медитацію.

У травні 2017 року Девід Лінч заявив, що планує піти з кіно після виходу третього сезону «Твін Пікс». 

Поділитись: