У кримінальному провадженні щодо масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року, унаслідок яких загинули 48 людей, до суду направили обвинувальні акти щодо 3 осіб. Стосовно однієї особи, яка визнала вину у вчиненому злочині (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності), суд ухвалив обвинувальний вирок. Це дані з 2017 року дотепер.

Про це у п’яті роковини подій сказав перший заступник міністра Сергій Яровий.

Він також зазначив, що за період з 2017 року дотепер у цьому кримінальному провадженні допитали 1109 свідків та провели додаткові допити 13 потерпілих.

«Опрацьовано понад 1500 відео файлів, наданих ТРК та свідками, загальним об’ємом понад 2 Тб. За результатом, складено 222 протоколи огляду фото та відео матеріалів», — додав Яровий.

Досудове розслідування триває. Продовжуються огляди і систематизація відео, встановлення свідків та їхні допити.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року між прихильниками Євромайдану і представниками «антимайдану» сталися масові зіткнення в центрі міста й на Куликовому полі. Наслідком стала пожежа в Будинку профспілок, унаслідок якої загинули 42 людини. Ще шестеро людей загинули від вогнепальних поранень, які вони отримали під час сутичок на Грецькій площі та біля неї. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

Правоохоронці розслідують події в межах кількох кримінальних справ за різними фактами, найбільш резонансне з них стосується подій на Грецькій площі.

Поділитись: