Росія та Україна домовились обміняти ув’язнених з обох сторін за формулою «33 на 33».

Про це повідомляє РБК з посиланням на джерела, знайомі з деталями переговорного процесу.

За словами співрозмовників видання, Москва і Київ близькі до завершення переговорів.

Водночас джерела кажуть, що головред «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський не потрапив у список 33 осіб, яких видасть Україна. Його можуть звільнити за особливою схемою, більш того, Москва не наполягає на обов’язковому обміні Вишинського, а зацікавлена у самому факті його звільнення з-під варти.

Щодо можливого звільнення українського політв’язня, режисера Олега Сенцова співрозмовники видання нічого не знають.

Також джерела видання розповіли, що українська омбудсмен Людмила Денісова вже перебуває в Москві. Водночас російська уповноважена Тетяна Москалькова перебуває у відпустці і до понеділка в неї не заплановано жодної зустрічі. В її прес-службі нічого про обмін не знають.

Раніше адвокат Ігор Свінціцький заявив, що суд відпустив з-під варти колишнього «беркутівця» Олександра Саттарова, бо його планують обміняти на одного з полонених українських моряків.

Нагадаємо, російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела вранці 21 серпня повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

У московському СІЗО «Лефортово» підтвердили, що до них перевели п'ятьох українських політв'язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка.

Раніше у «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Сущенка, Сизоновича і Панова.

Також у СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

Поділитись: