РФ оскаржила рішення міжнародного арбітражу на користь «Укрнафти» щодо компенсації втрачених у Криму активів

Росія подала до Верховного суду Швейцарії заяву про скасування арбітражних рішень щодо компенсації низці українських компаній, зокрема «Укрнафті», збитків за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Відповідну апеляцію РФ подала 27 травня, Верховний суд Швейцарії підтвердив отримання заяви, передає Міністерство юстиції Росії.

У Росії заявляють, що не погоджуються з рішеннями міжнародного арбітражу ООН, який присудив РФ сплатити «Укрнафті» 44,45 мільйона доларів компенсації за втрачені під час незаконної анексії Криму активи.

Зокрема, у РФ вважають, що рішення міжнародного арбітражу було винесено без встановлення того «факту», що «Крим є частиною території Росії», хоча арбітраж визнав, що Росія несе відповідальність за втрачені активи «Укрнафти» на території Криму.

Крім цього, у РФ заявили, що інвестиції позивачів, зокрема «Укрнафти» та низки інших компаній, «було придбано незаконним чином, у тому числі через корпоративні захоплення та незаконну приватизацію». Тому, на думку юристів з РФ, виконати рішення міжнародного арбітражу ООН неможливо у країнах з розвиненою системою права.

Нагадаємо, що 16 квітня 2019 року Укрнафта оголосила, що виграла міжнародний арбітраж проти Росії та домоглась компенсації втрачених через анексію автономної республіки Крим активів.

Зазначимо, що «Укрнафта» — напівдержавна видобувна компанія, частина акцій якої належить українському олігарху Ігорю Коломойському.

Раніше за позовами компаній Коломойського до міжнародних арбітражів проти Росії вже була низка позитивних рішень. Зокрема компанії вимагали отримати від Росії компенсацію за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Також у арбітражі проти Росії виграв сам Ігор Коломойський, якому Гаазький арбітраж присудив відшкодування за втрату контролю над аеродромом «Бельбек» у Криму.