рф попросила в Казахстану тисячі тонн бензину на тлі атак українських дронів на російські НПЗ — Reuters

Після серії ударів українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах росія шукає 100 тисяч тонн бензину в Казахстані. Країни вже начебто підписали відповідну угоду.

Про це пише Reuters із посиланням на неназвані джерела.

На прохання рф Казахстан має створити надзвичайний резерв у 100 тисяч тонн бензину, готового до постачання. У разі дефіциту, який може виникнути у росії, Астана нібито має передати такі обсяги москві.

Крім Казахстану, допомогти росії з постачанням бензину також погодилася й Білорусь. Як пише Reuters, зазвичай рф експортує паливо на міжнародні ринки, але через збої на нафтопереробних заводах вона сама змушена його імпортувати.

Раніше Reuters також писав, що через західні санкції російські компанії стикаються зі складнощами в ремонті нафтопереробних заводів, адже вони побудовані за допомогою американських та європейських інжинірингових компаній. Усе це ускладнюється атаками українських дронів, які завдають НПЗ додаткових пошкоджень.

Більше про атаки на НПЗ

За останні два місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Колишня аналітикиня ЦРУ Хеліма Крофт нещодавно зазначила, що Україна показала, що може уразити більшу частину інфраструктури нафти в західній частині росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту рф.

Після цього видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела повідомило, що США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.

Віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.