Росія відмовилася від співпраці з США для запобігання інцидентів в небі над Сирією у відповідь на американський удар по сирійській авіабазі після хімічної атаки в Ідлібі.

Росія відмовилася від співпраці з США для запобігання інцидентів в небі над Сирією у відповідь на американський удар по сирійській авіабазі після хімічної атаки в Ідлібі.

Про йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Росії.

У МЗС заявили, що удар, «очевидно», готувався заздалегідь, а ситуація з постраждалими від хімічної зброї була використана як привід. Дії Вашингтона в МЗС назвали «явним актом агресії» проти Сирії.

Також Москва закликала Раду Безпеки ООН провести надзвичайне засідання для обговорення того, що сталося.

Меморандум, підписаний 18 жовтня 2016 року міністерствами оборони Росії та США, регламентував дії всіх літаків і безпілотників у повітряному просторі Сирії і мав на меті убезпечення польотів, повідомляв «Интерфакс»

Згідно цього документу, органи військового управління Росії та США мали надавати одне одному допомогу в разі виникнення кризових ситуацій. При цьому меморандум не передбачав обміну даними розвідки і відомостями про розташування цілей.

Не зважаючи на фактичну співпрацю із США у Сирії, російська сторона підкреслювала, що дії американських військових та їх союзників є нелегітимними, оскільки не підкріплені проханням сирійського уряду чи рішенням Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, що Сполучені Штати завдали ракетного удару по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави».

Веаслідок ракетного удару США у Сирії загинули 4 військових.

Раніше телеканал CNN зазначав, що Дональд Трамп повідомляв також членам Конгресу, що визнає серйозність ситуації у Сирії і допускає військові дії в країні у відповідь на хімічну атаку.

4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: