УКРАЇНА

РФ щодо скасування Україною договору про дружбу: Ніяких практичних наслідків для Росії не буде

28 серпня, 2018 20:21
УКРАЇНА/РФ щодо скасування Україною договору про дружбу: Ніяких практичних наслідків для Росії не буде
Зберегти
Вигляд
Глава комітету з питань СНД, євразійської інтеграції та зв'язку зі співвітчизниками РФ Леонід Калашніков заявив, що скасування Україною договору про дружбу між Україною та Росією від 1997 року не матиме реальних наслідків для РФ.

Глава комітету з питань СНД, євразійської інтеграції та зв'язку зі співвітчизниками РФ Леонід Калашніков заявив, що скасування Україною договору про дружбу між Україною та Росією від 1997 року не матиме реальних наслідків для РФ.

Про це він повідомив в коментарі «РИА Новости».

«Особливого сенсу цей договір уже не несе. Наслідків ніяких практичних реальних не буде», — сказав Калашніков.

Він також зазначив, що скасування цього договору свідчитиме про «відсутність морально-етичних зобов'язань Росії на ті чи інші угоди».

Глава комітету сказав, що для скасування діючого договору дружби Україні або Росії варто заявити про такі наміри до кінця жовтня. 

Це дозволить не продовжувати дію договору, укладеного в 1997 році.

Калашніков також зазначив, що схожі ідеї вже озвучували представники російської влади, однак «російській стороні немає сенсу це робити».

«Робити це з боку Росії, мені здається, не дуже правильно. Якщо українці будуть наполягати та зроблять це, це буде на їхній совісті», —  сказав він.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році, і він чекає відповідних документів від МЗС.

У березні цього року стало відомо, що МЗС України пропонуватиме президенту скасувати договір про дружбу з Росією.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ підписали 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його уклали строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

 

Пов`язані новини