Нафтогаз за підсумками 2018 року отримала 13,6 мільярда гривень прибутку. Проти 2017 року розмір прибутку компанії зменшився на 64%.

Відповідні фінансові результати відображені у фінансовій звітності Нафтогазу, передає прес-служба державної компанії.

Суттєве зниження отриманого прибутку Нафтогазу пояснюють тим, що у 2017 році до прибутку зарахували отриманий у стокгольмському арбітражі виграш у справі з Газпромом.

«За результатами діяльності у 2018 році НАК Нафтогаз України як окрема юридична особа отримала чистий прибуток в сумі 13,6 млрд грн. Фінансові результати Нафтогазу підтверджено незалежним аудитором «Делойт енд Туш ЮСК», — повідомляють у Нафтогазі.

На скорочення прибутку Нафтогазу вплинуло забезпечення судових позовів. На це компанія витратила понад 190 мільярдів гривень.

Від продажу газу Нафтогаз отримав 5,1 мільярда гривень, однак від продажу газу населенню за регульованими цінами отримав майже 3 мільярда гривень збитків.

«Незалежний аудитор також завершив перевірку консолідованої фінансової звітності Нафтогазу як групи. Вперше за історію компанії консолідована фінансова звітність не містить зауважень аудитора», — додають в Нафтогазі.

Нагадаємо, що Нафтогаз — найбільший платник податків України — подав новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому хоче відшкодувати 11,6 мільярда доларів, які компанія втратить після припинення Росією транзиту газу через Україну.

За даними Нафтогазу, якщо Росія дійсно припинить транспортувати газ через Україну, то газотранспортна система України має амортизуватись за пришвидшеною моделлю, а відшкодовувати цю амортизацію мають у Газпромі.

Поділитись: