Рідні американського студента, який помер після того, як його ув'язнили у Північній Кореї, засудили похвалу президента Дональда Трампа на адресу лідера КНДР Кім Чен Ина.

Батьки Отто Вормбіра зазначили, що вони стримувалися під час недавнього саміту Трампа та лідера Північної Кореї, але тепер висловлюють своє обурення.

Сім’я випустила коротку заяву в п’ятницю, яка засуджує похвали лідера Північної Кореї, не згадуючи прізвища пана Трампа.

«Кім і його злий режим убили нашого сина, ніякі виправдання або щедра похвала не можуть змінити цього» — сказали вони.

Наразі суд у США вимагає від КНДР півмільярда доларів за смерть американського студента.

Взимку 2015 року 21-річний Отто приїхав до Північної Кореї разом з туристичною групою. Його заарештували за спробу вкрасти у готелі в Пхеньяні плакат з пропагандистським гаслом. Верховний суд Північної Кореї засудив студента з США до 15 років у виправно-трудовій колонії. Після суду він виступив на прес-конференції в Пхеньяні та визнав свою провину. З березня 2016 року він почав відбувати покарання. Вормбір впав у кому в північнокорейській в'язниці, його евакуювали до США через американську військову базу в Саппоро. За даними північнокорейської влади, Вормбір заразився ботулізмом і впав у кому після прийому снодійного, але лікарі США висловили сумніви щодо такого твердження. Медичні документи, які надали представники КНДР, свідчать, що Вормбір перебував у тяжкому стані з квітня 2016.На знімках МРТ у нього виявили пошкодження головного мозку.13 червня 2017 року, після майже 18 місяців перебування в КНДР, він повернувся до Цинциннаті. Його доставили до Медичного центру Університету Цинциннаті для негайного огляду й лікування. 19 червня 2017 року у віці 22 років американський студент Отто Вормбір помер. Тоді Трамп звинуватив режим КНДР у смерті студента з США.

Поділитись: