Відсутність «зеленого світла» щодо переговорів про вступ до ЄС може вплинути на допомогу Україні — Зеленський

Президент Володимир Зеленський вважає, що якщо у грудні не буде ухвалене рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС, це може стати «перемогою» для рф та вплинути на рішення про допомогу Україні від союзників.
Про це він сказав на брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Молдови Маєю Санду.
«Дуже хотілося, щоб ми не награвали зайві перемоги для рф. Адже якщо немає об'єднання (а навколо такого рішення дуже важливе єднання Європи), після таких рішень можуть ламатися й інші: про допомогу Україні, про санкційний тиск, про фінансову допомогу», — сказав Зеленський.
Він зазначив, що Україна не очікує жодних «подарунків». Але хоче, щоб у ЄС звернули увагу на те, що Україна перебуває у війні, та закликав до «конкретності».
«Для нас це рішення — мотиваційне, мобілізаційне, яке допомагає вірити у справедливість», — сказав президент.
Він додав, що Україна виконала майже все із семи рекомендацій ЄС для початку переговорів про вступ.
«Все інше буде зроблено. Навіть ті реформи, які сьогодні не стоять завданням щодо виконання у семи рекомендаціях. Але це важливі закони, на прогрес яких ЄС звертає увагу як на рішення майбутнього року. Я вважаю, ми багато чого виконаємо цьогоріч», — сказав Зеленський.
На уточнювальне запитання про те, що Угорщина може заблокувати рішення, президент зазначив, що саме рішення залежить від багатьох речей, а таким «слоном у кімнаті» може стати будь-хто, не лише Будапешт.
«Я вважаю, що найголовніше — нам себе поводити як люди і виконувати все на запланованому шляху, щоб до нас не було жодних питань. Я вважаю, що це найсильніша позиція, в якій може бути Україна», — сказав він.
Вступ України до ЄС
Улітку 2022 року Україна та Молдова отримали статус кандидата на вступ у ЄС. Після цього Україна мала виконати 7 рекомендацій від Євросоюзу, щоб почати переговори власне про вступ.
У червні 2023 року Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Тоді зазначалося, що Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.
Уже в листопаді президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС. Вже 14-15 грудня у Брюсселі має відбутися саміт ЄС, де розглядатимуть питання розширення.
- Поділитися: