Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив, що рівень забруднення повітря в містах України є характерним для осіннього періоду.

Про це він сказав під час брифінгу 22 жовтня.

«Концентрація оксиду вуглецю становила від 0,1 до 1,4 відносно гранично допустимої концентрації, яка складає 5 мг на метр кубічний. Лише в Дніпрі, Кам'янському, Кривому Розі, Львові та Одесі відбулося перевищення гранично допустимої концентрації, але таке перевищення є характерним для осіннього періоду», — зазначив Кульбіда.

За його словами, це звичайний режим забруднення, крім оксиду вуглецю, є перевищення за деякими іншими параметрами, але воно не значне.

Колишня міністерка охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила, щоб зменшити ризики від концентрації оксиду вуглецю не потрібно купувати медичні маски чи оригінальні пов’язки.

«Якщо хочете справді захиститися, а не просто збільшувати паніку, то потрібен респіратор із фільтрами, і його треба регулярно міняти на новий», — написала ексочільниця МОЗ у Facebook.

Натомість Супрун порадила не палити листя, стерню, сухостій, а також відмовитися від використання автомобілей на період безвітряних теплих днів і холодних ночей та робити вдома вологе прибирання.

За словами ексміністерки, на рівень забруднення може впливати зміна температури протягом доби. Вночі, коли повітря холодніше, між шарами прохолоднішого повітря утворюється теплий шар повітря.

«Це називається температурною інверсією. Є різні типи такої інверсії, але в результаті виходить так, що тепліший шар повітря утворюється над прохолодним. У свою чергу теплі шари перешкоджають проходженню повітря під ним, утворюючи своєрідний “купол”. Таким чином, біля поверхні землі циркулюють різні забруднювачі, а концентрація токсинів у повітрі, яке ми вдихаємо, збільшується», — пояснила Супрун.

Раніше у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського заявили, що не виявили високого рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю над Україною.

Також прем'єр-міністр Олексій Гончарук запевнив, що нічого аномального у повітрі в Україні немає.

Крім того, влада Києва запевнила, що у повітрі столиці немає жодного масштабного перевищення концентрації шкідливих речовин

Зазначимо, що протягом останнього тижня чимало мешканців Києва, які стежать за чистотою повітря в місті за допомогою спеціальних додатків і сайтів, скаржилися на перевищений рівень забруднення повітря у столиці. Водночас за даними сайту Saveecobot.com, який публікує інформацію про вміст шкідливих речовин у повітрі міст, у Києві більшість районів забарвлені жовтим (означає помірний рівень) та оранжевим (шкідливий рівень для чутливих груп), а подекуди навіть червоним кольором (шкідливий рівень).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile