Ткаченко назвав «варварством» знесення історичного будинку у Києві, Мінкульт дозволу не давав

Ткаченко назвав «варварством» знесення історичного будинку у Києві, Мінкульт дозволу не давав
Київська прокуратура

Знесення забудовником у центрі Києва історичного будинку Уткіна міністр культури Олександр Ткаченко назвав «варварством». Мінкульт дозволу на нове будівництво в історичному ареалі не давав.

Про таке Ткаченко написав у Telegram.

Він наголосив, що цей будинок, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входив в історичний ареал забудови.

«Тепер його знесли. Для того, щоб побудувати черговий готель чи ТРЦ. Це самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво — за що передбачена кримінальна відповідальність», — написав міністр.

Він переконує, що Мінкульт не давав жодних дозволів на будівництво, виступає проти та вже здійснює перевірку.

Те, що таке могло статися, Ткаченко назвав «системною та ніби онкологічною проблемою з хаотичною забудовою і знищенням історичних пам'яток». У Києві ця проблема критична, каже міністр.

Він закликає правоохоронців провести ретельне розслідування і розібратися, хто дав «дозвіл» на знищення історичної будівлі.

Про знесення будинку купця Уткіна у центрі Києва повідомили напередодні у прокуратурі. Зазначили, що відкрили кримінальне провадження.

Можливе розв'язання проблеми

Ткаченко каже, що Мінкульт ініціював розробку законопроєкту щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини. Його вже зареєстрували в Раді під № 4561.

Документ передбачає зміни до законів щодо повноважень місцевої влади в цьому питанні й відповідальності за знищення чи пошкодження пам’яток. Він зокрема передбачає тюремне ув'язнення за порушення та мільйонні штрафи.

Про знесений будинок

Будинок Уткіна по вулиці Симона Петлюри в Шевченківському районі Києва був збудований понад 120 років тому. Він розташований біля залізничного вокзалу, ним свого часу володів купець Іван Уткін, який займався продажем олійних фарб. Будинок мав двовісну композицію фасаду, фасад мав цегляний декор, ніші, карнизи. Як видно з фото прокуратури, забудовник уже зніс дах і частину другого поверху.