В Україні жодна утворена робоча група для захисту ромського населення не вирішить питань прояву ненависті до цієї нацменшини.

В Україні жодна утворена робоча група для захисту ромського населення не вирішить питань прояву ненависті до цієї нацменшини.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила віце-президентка Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» Зола Кондур.

«Жодна робоча група не вирішить цих питань, адже немає усвідомлення ані в Нацполіції, ані в найвищих колах держави, що етнополітики в Україні не існує. Це дуже слабке місце у нашій державі, яке дуже активно використовується проти нас», — сказала Кондур.

За її словами, спосіб життя ромів зміниться, якщо у них з’явиться можливість працевлаштування.

«Ромські поселення з’являються, вони приїздять в основному із Закарпаття, що свідчить про те, що там немає роботи», — додала президентка організації.

 22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile