Робота на нічних змінах двічі чи частіше на тиждень підвищує ризик викидня у жінок після 8-го тижня вагітності. Такого висновку дійшли данські вчені, які проаналізували протікання вагітності у 22 744 жінок.

Про результати розслідування йдеться у статті, опублікованій у журналі Occupational & Environmental Medicine.

Учені з лікарень Копенгагена проаналізували дані 22 774 жінок (більшість працювала в лікарнях), вагітність яких протікала в межах 2007-2013 років.

Упродовж 3-21 тижня вагітності щонайменше одну нічну зміну відпрацювали 44% жінок, дані яких аналізували вчені. Вони також взяли до уваги зайнятість цих жінок, їхні звички, кількість роботи, вік тощо.

Загалом викидень стався у 1 889 жінок, тобто 8% учасниць дослідження.

Учені з'ясували, що саме після восьмого тижня вагітності ризик викидня підвищується на 56% у випадку, якщо за тиждень до цього жінка виходила на роботу на нічну зміну щонайменше двічі.

Ризик також підвищувався зі збільшенням кількості нічних змін, утім дуже мало жінок відпрацьовували понад 4 таких змін на тиждень. Найчіткіше зв'язок збільшення кількості змін та ризику викидня простежувався у жінок віком 26-30 років.

Група вчених зазначила, що аналізувала лише дані щодо викиднів, зафіксованих лікарнями. Тобто вони не мали даних щодо ранніх викиднів, які розглядалися в межах первинної медичної допомоги або в інших місцях. Також не враховували положення жінок під час нічних змін: стояче чи сидяче, що, за деякими дослідженнями, також може збільшувати ризик викидня.

Зазначимо, що Occupational & Environmental Medicine є міжнародним журналом, що публікує дослідження зі сфери впливу на людину ризиків на робочому місці, а також забруднення навколишнього середовища та його вплив на здоров'я.

Раніше ми розповідали, що довгий сон у вихідні не компенсує брак сну впродовж робочого тижня. Такого висновку дійшли дослідники Колорадського університету в Боулдері. Зазначимо, що йдеться лише про дослідження впливу сну на процеси обміну речовин.

Поділитись: