Станом на 1 березня заборгованість економічно-активних компаній з виплати зарплати своїм працівникам зменшилась на 12% або на 169,6 мільйона гривень.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

Загалом, українські роботодавці заборгували своїм працівникам 1,26 мільярда гривень зарплат. При цьому, найбільше боргів сформовано у галузі промисловості — близько 80% всіх боргів економічно-активних компаній або 1 мільярд гривень.

Протягом лютого 2019 року зростали борги з виплати зарплат у транспортній галузі (на майже 35%) та у сільському господарства (на 11,1%). Також понад у 2 рази зросла заборгованість з виплати зарплат у розважальній сфері.

Водночас у промисловості, ІТ, освіті та медицині заборгованість з виплати зарплати навпаки скоротилась — загалом на 10-17%. А у фінансовій та страховій галузі борги роботодавців перед своїми працівниками зменшились на 82% та склали лише 39 тисяч гривень.

У лютому 2019 року повідомлялось, що найбільшим боржником з виплати зарплати в Україні став Укроборонпром та підприємства, що входять до цього державного концерну. Загалом вони заборгували своїм працівникам близько 400 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2018 року в Міністерстві юстиції заявили, що продадуть майно та споруди Миколаївського суднобудівного заводу через заборгованість із виплати зарплати працівникам. В Укроборонпромі повідомили, що такий продаж незаконний, адже завод включено до переліку об’єктів, що мають стратегічне значення.

18 червня стало відомо, що на Миколаївському суднобудівному заводі почали погашати заборгованість по зарплатах.

Поділитись: