Рідні захисників «Азовсталі» вийшли на акції у понад десяти містах України
Рідні захисників «Азовсталі» організовували акції на підтримку українських військовослужбовців по всій Україні.
Про це повідомляє Асоціація родин захисників «Азовсталі».
Акції відбулися у Києві, Житомирі, Рівному, Івано-Франківську, Запоріжжі, Черкасах, Тернополі, Львові, Чернігові, Кривому Розі, Хмельницькому та Дніпрі. Також тривають акції і в містах Європи.
Учасники заходів наполягають, щоб ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста виконали гарантії, які вони давали, коли захисники виходили з «Азовсталі»; відвідали колонію в Оленівці; проінспектували умови утримання та стан здоров’я військовополонених.
«Сьогодні відомо, що росіяни відмовили організаціям у цих запитах, що є прямим порушенням положень Женевської конвенції. Ця нахабність країни-агресора і її відмова від будь-яких законів ведення війни має бути негайно засуджена світом», — повідомили в Асоціації.
Що відбулося в Оленівці?
російські пропагандисти 29 липня заявили, нібито Збройні сили України вдарили по колонії в селищі Оленівка Донецької області, де утримують українських полонених, із реактивних систем залпового вогню HIMARS. Ватажок невизнаної «ДНР» Пушилін заявив, що обстріл міг статися через те, що полонені «почали давати свідчення». У цей час проросійські ресурси почали публікувати кадри з колонії.
В українській розвідці заявили, що вибухи в Оленівці здійснили найманці ПВК «Вагнера» (Ліга) нібито за особистою командою номінального власника Євгена Пригожина. За даними розвідки, організація та здійснення вибуху не узгодили з керівництвом міноборони рф.
Офіс генпрокурора розпочав розслідування щодо обстрілу російськими військами колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де утримували українських полонених, зокрема бійців «Азову».
Уповноважений із прав людини Лубінець 30 липня заявляв, що українська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих в Оленівській колонії.
Йдеться про направлення відповідного запиту щодо повернення тіл загиблих на підконтрольну українській владі територію, щоб родичі могли їх отримати. Наразі в України немає підтверджених списків загиблих і поранених у колонії, хоча такі «дані» циркулювали у соцмережах.
- Поділитися: