«Відхилення вимоги про екстрадицію не знімає з Фірташа проблем із законом. Австрійський уряд може подати апеляцію. Навіть, якщо він це не робитиме, незрозуміло чи може Фірташ повернутись в Україну без ризику бути заарештованим. Нещодавно адміністрація пана Порошенка оголосила повномасштабну війну олігархам, намагаючись обмежити їхню владу та вплив. Деякі урядовці висунули спеціальні обвинувачення про зловживання службовим становищем керівниками підприємств із фірташівського конгломерату, DF Group. Обвинувачення з боку Міністерства юстиції США - все ще в силі і пан Фірташ може бути заарештованим у тих країнах, де діють угоди про екстрадицію із Сполученими Штатами. Він може перебувати у розшуку доти, доки цього прагнутиме американський мінюст», - пише The New York Times.

«Романтичні відносини між Україною та Євросоюзом сповнені невиправданих очікувань. Україна прагне зобов’язань з боку ЄС, а ЄС хоче доказів, що Україна дійсно змінилась», - іронізує The Economist про саміт Україна-ЄС. «Європа не хоче, щоб деолігархізація стала грою у стилі «голову дракону відрубуєш, а дві з’являються» під керівництвом Порошенка, який сам є олігархом. Європа прагне, щоб Україна системно змінила олігархічні імперії в законослухняні бізнеси. Поки цього не станеться, Україна може відучувати себе у дошлюбних відносинах з ЄС, таких, які, навіть, вестимуть до членства. Але ЄС потім відповість, що все дуже складно», - наголошує видання.  

Atlantic Council публікує 5 кроків від Яна Бжезінського для стримування Росії. «Перший, Захід повинен запровадити секторальні санкції і відрізати енергетичний та фінансовий сектори від глобальної економіки, щоб Росію трусонуло сильніше. Другий, НАТО потрібно зміцнити свій східний кордон. Альянсові треба розмістити бригадний рівень боєздатності в Польщі та Румунії, а батальйонний рівень в балтійських країнах. Надати командуванню НАТО повноваження розміщувати сили у відповідь на російські провокаційні військові дії. Третій, здатність офіційного Києва до самозахисту треба посилити. США повинні озброїти Україну протиповітряною та протитанковою зброєю; розгорнути засоби розвідки та спостереження; проводити військові навчання в Україні. Четвертий, допомога у сфері безпеки також повинна бути надана Молдові та Грузії, яким загрожує нахабна політика Путіна. І останній, Захід повинен відновити ідею єдиної вільної Європи – ідеї, завдяки якій зберігався мир з часу Другої Світової війни».

У The Washington Post стаття американських науковців, які провели ґрунтовний аналіз настроїв молоді в Балтиморі. «Молодь Балтимора має схожий рівень падіння здоров’я як і ті, хто мешкають у бідних міських кварталах по всьому світу. Але молоді балтиморці мають гірші настрої щодо свого навколишнього середовища. Варто також додати факти місцевого насильства та низького рівня соціальної підтримки, які можуть суттєво впливати на рівень здоров’я та матеріальний стан підлітків у неблагополучних міських районах. Відчуття відсутності соціальної підтримки переноситься на правоохоронні органи. Шок, але у нашому дослідженні 80 відсотків молоді Балтимора мало, або взагалі не довіряють поліції, судовій системі, органам влади та іншим громадським інститутам».    

Поділитись: