УКРАЇНА

Росії потрібен транзит газу через Україну для забезпечення зростання поставок до ЄС

17 липня, 2018 18:22
УКРАЇНА/Росії потрібен транзит газу через Україну для забезпечення зростання поставок до ЄС
Зберегти
Вигляд
У наступні 5-10 років Росія планує збільшити обсяги постачання газу до Євросоюзу на 10-15%, тому Росія не планує відмовлятись від транзиту газу через Україну.

У наступні 5-10 років Росія планує збільшити обсяги постачання газу до Євросоюзу на 10-15%, тому Росія не планує відмовлятись від транзиту газу через Україну.

Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак на прес-конференції за підсумками тристоронньої зустрічі між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу після 2019 року, передає «Інтерфакс».

Крім цього, Новак зазначив, що під час переговорів у Берліні просив Нафтогаз припинити спроби стягнути з Газпрому 2,6 мільярди доларів боргу згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

«Ми зацікавлені в такому вирішенні питання. Воно б несло конструктивний характер», — заявив міністр енергетики РФ.

Зазначається, що наступна тристороння зустріч з питань транзиту газу відбудеться у жовтні 2018 року.

Також на тристоронніх переговорах сторони домовились розробити графік майбутніх зустрічей, а також погодились укласти новий договір про транзит газу, який би відповідав європейському праву. За підсумками переговорів також домовились передати питання обсягів транзиту газу через Україну на розгляд експертам.

Нагадаємо, що тристоронні переговори за участю Росії, України та Євросоюзу прохойшли в Берліні 17 липня. Україну на них представляли міністр закордонних справ Павло Клімкін та очільник Нафтогазу Андрій Коболєв. Російську сторону представляли міністр енергетики Росії Олександр Новак та представники Газпрому.

Напередодні у Нафтогазі заявили, що на переговорах наполягатимуть на укладанні угоди про транзит газу через Україну після 2019 року за європейськими правилами та відповідно до європейських тарифів.

Також напередодні переговорів Нафтогаз запропонував оновити методику розрахунку тарифу за транзит газу, зробивши його дешевшим за вартість прокачки газу через «Північний потік-2».

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини